Gavusi pranešimą Karinių oro pajėgų Antrajame paieškos ir gelbėjimo poste Fredoje, Kaune, budėjusi įgula, vadovaujama kapitono Raimondo Rabačiausko, išskubėjo į Panevėžį. Pajuosčio aerodrome jų laukė medikų komanda, kadangi prie Panevėžio ligoninės sraigtasparniui nusileisti nebuvo galimybės.
Donoro organas su medikais buvo nuskraidinti į Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikas.
Pasak karių, naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį meteorologinės sąlygos buvo ypač blogos: žemas debesų padas, siekiantis kiek daugiau nei 200 metrų, rūkas, krituliai. Tačiau jos nesutrukdė sėkmingai donorų perskraidinimo operacijai.
Donoro organas su medikais buvo nuskraidinti į Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikas.
Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniai visą parą ir visus metus budi paieškos ir gelbėjimo postuose Nemirsetoje ir Fredoje ir yra pasiruošę nedelsiant suteikti pagalbą Lietuvos žmonėms teikiant įvairią pagalbą: gesinant gaisrus, pergabenant ligonius, donorų organus, gelbstint skęstančius, ieškant pasiklydusių žmonių ir t.t.
Nuo 1994 m., kai kariuomenei buvo pavesta valstybinė paieškos ir gelbėjimo funkcija, kariniai sraigtasparniai 46 kartus buvo pasitelkti donorų organų ir daugiau nei 30 kartų – ligonių skubiam pergabenimui. Pastarąjį kartą KOP kariai donoro organą perskraidino iš Šiaulių į Vilnių vasario 14 dieną.
Šiuo metu kariuomenėje yra eksploatuojami šeši Mi-8 tipo sraigtasparniai. Penkių iš jų naudojimo resursas baigsis 2016 metais, vieno – 2017 metais.