Jau ne vienerius metus tokios treniruotės užima aukščiausias pozicijas populiariausių mankštų dešimtukuose ir padeda greičiau sulieknėti, sutvirtinti kūną, pagerinti smegenų veiklą, pagreitinti medžiagų apykaitą. Visgi verta paminėti, kad ypač įtemptos intervalinės treniruotės tinka ne kiekvienam.
Kuo jos išsiskiria? Pirmiausia šios treniruotės nėra ilgos – trunka apie 10–30 min., o įtemptas sportas kaitaliojamas su poilsio pertraukėlėmis, tarkime, minutę sportuojama, paskui pusę minutės ilsimasi ir pan. Teigiama, kad kūno svoris, užsiimant tokio pobūdžio treniruotėmis, krinta kur kas greičiau.
Tiesa, ypač įtemptos intervalinės treniruotės tinka ne kiekvienam. Pavyzdžiui, turintiesiems širdies veiklos ir kraujagyslių sistemos sutrikimų intensyvus krūvis netiks, nes reikėtų būti fiziškai ištvermingiems ir aktyviems. Treniruočių metu padidėja rizika susižeisti, o sąnarių ligoniai tokių mankštų irgi turėtų privengti arba rinktis ne tokias smarkias.
Mokslininkai pastebėjo, kad tokios labai intensyvios intervalinės treniruotės padeda sudeginti daugiau kalorijų nei įprastos, pripildo kraują deguonies ir padaugėja jo smegenyse.
Norite išbandyti? Pamėginkite, bet nepamirškite prieš tokią įtemptą treniruotę gerai apšilti. O jei turite kokių sveikatos problemų, geriausia iš pradžių pasikonsultuoti su profesionaliu treneriu.