Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
01 09

Kas nutinka mūsų kūne, kai mes persivalgome?

Veikiausiai nėra žmogaus, po sotesnių pietų ar vakarienės nejautusio jausmo, kai regis – tiesiog suplyš. Maistas buvo toks skanus arba buvote toks alkanas, kad saiko jausmas tiesiog išgaravo. Ne, jūsų pilvas tikrai nesprogs, bet kas iš tiesų vyksta mūsų organizme, kai sukemšame į jį daugiau nei vertėtų?
Persivalgymas
Persivalgymas / Shutterstock nuotr.

Ilgalaikės ir trumpalaikės pasekmės

Tikriausiai galite numanyti, kaip keičiasi jūsų kūnas, jei persivalgote diena iš dienos. O kaip yra tada, kai retsykiais suvalgote per daug nei planavote? Be to, kad jaučiatės apsunkę būtent tuo metu, rašo „Eating Well“, jūsų kūne vyksta tam tikri dalykai. Apklausti du dietologai, paaiškino, kas atsitinka virškinimui ir organizmui, kai jis gauna per daug maisto, ir kokios yra trumpalaikės bei ilgalaikės pasekmės.

Trumpalaikio persivalgymo pasekmės:

  • Rūgšties refliuksas arba rėmuo
  • Vangumo jausmas
  • Diskomfortas skrandyje
  • Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje

Kai valgote, skrandis plečiasi, kad sutalpintų jūsų suvalgytą maistą. Tuomet išsiplėtęs arba pilnas skrandis siunčia signalus į smegenis, kad jau esate sotus. Suvalgius per daug maisto, kyla rizika ištempti skrandį per daug, o tai gali sukelti spaudimą ir diskomfortą, kai skrandžio turinys patenka į plonąsias žarnas.

„Per trumpą laiką suvalgytas itin didelis maisto kiekis gali sukelti virškinimo diskomfortą ir refliuksą, kas yra labai nemalonu“, – sako registruota dietologė Lauren Harris-Pincus.

Shutterstock nuotr./Persivalgymas
Shutterstock nuotr./Persivalgymas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais