Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos otochirurgas G.Gylys teigia, kad tokios operacijos vyresniame amžiuje yra rizikingesnės dėl taikomos narkozės, pačios operacijos komplikacijų ir gretutinių ligų. „Vyresnis paciento amžius iki šiol Lietuvoje buvo kontraindikacija kochlearinei implantacijai. Tačiau tokie pacientai neturėtų būti pasmerkti tylai, spengimui ir ūžesiui“, – teigia operaciją atlikęs gydytojas G.Gylys.
74-erių pacientas panoro atlikti operaciją, nepaisant galimų komplikacijų, kad galėtų grįžti į visavertį socialinį gyvenimą. „Pacientas greitai girdės viena ausimi. Po kelerių metų visiškos tylos tai – didelis pasiekimas“, – įsitikinęs G.Gylys.
Valstybinė ligonių kasa kompensavo visą implanto kainą. Dešiniosios ausies operacija atlikta rugpjūčio viduryje.
Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikoje dirbantis G.Gylys operavo ir jauniausią pacientę Lietuvoje, kuriai reikėjo kochlearinio implanto. Mergaitės klausos grąžinimui prireikė net dviejų operacijų, kai jai buvo vos 7 mėnesiai. Dabar mergaitė girdi abiem ausimis.
2015 metais abipusė kochlearinė implantacija arba implantacija antrai ausiai atlikta apie 50 pacientų (vaikų ir suaugusiųjų). Vieno kochlearinio implanto kaina – apie 25,5 tūkst. eurų
Ar implantas veikia, ar gaunamas atsakas į garsinį stimulą, tikrinama operacinėje, o tolesnis procesoriaus programavimas vyksta prižiūrint kochlearinės implantacijos specialistų komandai. Pasak Ausų, nosies ir gerklės ligų Ambulatorinio skyriaus vyr. slaugytojos-slaugos administratorės Ramintos Urkienės, implantas programuojamas po operacijos praėjus mėnesiui – iš pradžių pradedant nuo silpnesnio garso ir palaipsniui, keičiant programas, pereinama prie sveikiems žmonėms įprasto girdimumo.
Valstybinės ligonių kasos duomenimis, 2015 metais abipusė kochlearinė implantacija arba implantacija antrai ausiai atlikta apie 50 pacientų (vaikų ir suaugusiųjų). Vieno kochlearinio implanto kaina – apie 25,5 tūkst. eurų, tad VLK kasmet šioms priemonėms ir intervencijoms skiria apie 2 milijonus eurų.
Kochlearinės implantacijos Lietuvoje atliekamos dviejuose centruose – Kauno klinikose ir Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose. Pirmąją kochlearinės implantacijos operaciją Baltijos šalyse 1998 metais atliko Kauno klinikų medikai. Per aštuoniolika metų Kauno klinikose iš viso atlikta daugiau nei 250 operacijų vaikams ir suaugusiems. Kaune taip pat atliekamos klausos atkūrimo operacijos BAHA įsriegiamaisiais kauliniais implantais.