Visgi, ar tikrai galima juos valgyti kasdien? Kaip kasdienis šio gyvulinės kilmės produkto valgymas veikia mūsų organizmą, klausia MSN.com.
Suteikia sotumo
Kiaušiniuose esantys riebalai ir baltymai suteikia daugiau sotumo, todėl kiaušiniai mažina norą valgyti. Be to, tyrimai rodo, kad pusryčiams valgomi kiaušiniai palaiko medžiagų apykaitą.
Natūralu, kad mažiau valgant galima tikėtis numesti svorio. Todėl kiaušinius dažnai į savo dietas įtraukia svorį dėl sveikatos ar kitų priežasčių turintys reguliuoti žmonės.
Imuniteto stiprintuvas
Teigiama, kad kiaušinio trynyje yra vitamino D, kuris gali padėti greičiau pasveikti, pavyzdžiui, nuo peršalimo ir gripo.
Stiprina smegenų sveikatą
Kai kurie mokslo darbai rekomenduoja kiaušinius valgyti dėl smegenų sveikatos. Teigiama, kad kasdien vartojami kiaušiniai gali pagerinti kognityvinę sveikatą, nes juose yra vitamino B12, B6, cholino ir folio rūgšties - maistinių medžiagų, kurios reguliuoja žmogaus nuotaiką ir atmintį.
Padeda jūsų odai
Kiaušiniai yra puikus seleno šaltinis - vidutinė dviejų kiaušinių porcija sudaro 41proc. rekomenduojamos paros normos. Selenas yra svarbus odos sveikatai.
Stiprina kaulus
Viena svarbiausių vitamino D funkcijų - padėti mums išlaikyti sveikus kaulus. Jis gerina kalcio įsisavinimą žarnyne ir padeda palaikyti tokį kalcio ir fosforo kiekį, kuris skatina sveiką kaulų augimą ir kaulų persitvarkymą.
Viename kiaušinyje yra 6 proc. vitamino D paros normos.
Suteikia energijos
Nors kiaušiniai yra maži, tačiau maistingi - ypač trynys yra svarbių maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas B12, vitaminas D ir cholinas, kurie padeda mūsų organizmui perdirbti maistą į energiją, šaltinis.
Geresnė akių sveikata
Kiaušinių tryniuose yra du pagrindiniai karotinoidai - liuteinas ir zeaksantinas, kurie yra svarbūs akių sveikatai.
Šios maistinės medžiagos atlieka svarbų vaidmenį akių vystymuisi ir sveikam regėjimui, o moksliniai tyrimai rodo, kad jos netgi gali padėti sumažinti įprastų su amžiumi susijusių akių ligų riziką.