Kinų ilgaamžystės paslapčių dešimtukas

Nors sykį susimąstėte, kodėl Rytuose žmonės ilgiau išlieka energingi, lėčiau sensta? Gal jie žino kokių ypatingų ilgo gyvenimo paslapčių? Be abejonės, ilgaamžystės receptų yra įvairių...
Laiminga mergina
Laiminga mergina / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Miegas Medicina

Štai jums ilgo gyvenimo paslapčių dešimtukas. Jame pateikti patarimai galėtų kardinaliai pakeisti jūsų gyvenimo kokybę. O jei visgi jums pristigs jėgų ir valios jais vadovautis, siūlome iš dešimtuko išsirinkti bent jau vieną, kuriam labiausiai prijaučiate, patarimą ir paversti jį kasdieniu įpročiu. 

Jei toliau išvardytos ilgo gyvenimo tiesos jums jau seniai žinomos – puiku! Na, o tradicinės kinų medicinos naujokai pateiktame ilgaamžystės dešimtuke, tikėkimės, ras tai, kas nesvetima jų sielai.

1. Gyvenimas be alkoholio

Pasistenkite bent mėnesį nevartoti alkoholio ir pamatysite, tiksliau – pajusite, kaip organizmas jums už tai padėkos. Atsisakykite savaitgaliais gurkštelėti alaus, kelių martinio taurių per smagų pasiplepėjimą su draugais ar šlakelio vyno prie žvakių liepsnos – leiskite sau gyventi ilgiau.

2. Pasivaikščiojimas po valgio

Sukirtus net kelias porcijas mėgstamo patiekalo, turbūt norisi tik vieno – patogiai įsitaisyti ant lovos ir spoksoti televizorių. Tačiau kinų išminčiai, sočiai pavalgius, pataria ne tingiai drybsoti ant lovos, o nužingsniuoti mažiausiai šimtą žingsnių. Juk niekas netrukdo įveikti savyje „patogiai įsitaisiusį“ tingulį ir nupėdinti viso labo tik šimtą žingsnių.

3. Vegetarizmas

Nemažai Rytuose gyvenančių žmonių prijaučia vegetarizmui. Be abejo, paskutinį žodį, ar toliau valgysite mėsą, tarsite tik jūs, tačiau viena iš ilgaamžystės prielaidų – deramai subalansuotas augalinis maistas. 

PLAČIAU APIE VEGETARIZMĄ SKAITYKITE STRAIPSNYJE „MITAI IR FAKTAI APIE VEGETARIZMĄ“.

4. Vaikščiojimas

Rytų išminčiai pataria kuo daugiau judėti – netingėti pamankštinti kojų. Pasak jų, tai ypač svarbi ilgo gyvenimo recepto sudedamoji dalis. Aišku, jei gyvenama mieste ir darbo vieta yra ne už poros kilometrų nuo namų, paprastai vykstama automobiliu arba viešuoju transportu. Tačiau jei sąmoningai mašiną paliktumėte toliau nuo darbovietės ar išliptumėte iš autobuso keliomis stotelėmis anksčiau, po kelių savaičių aiškiai pajustumėte, kaip jūsų kūnas keičiasi į gerąją pusę, daugėja energijos ir visą dieną jus lydi puiki savijauta. 

5. Buitiniai rūpesčiai

O štai buities darbus Rytų išminčiai pataria kuo dažniau nudirbti rankomis. Ką tai galėtų reikšti? Maisto gaminimas, namų tvarkymas, skalbimas, indų plovimas – visa tai galima atlikti rankomis. Be abejo, reta moteris pritars šiam teiginiui, ypač jei šeimoje auga vaikai, bet niekas nedrįs ginčytis, kad organizmui labai naudinga pamiklinti rankas bei kojas.

6. Fiziniai pratimai

Daugelis mūsų lanko sporto klubus, tačiau pagal kinus reikia šiek kiek daugiau. Jei norima ilgai ir laimingai gyventi, Rytų išminčiai rekomenduoja kasdien atlikti ne tik kompleksinių fizinių pratimų, bet ir energinę mankštą, kad kūne nesusidarytų energinių kamščių, laisvai cirkuliuotų gyvybinė či energija. Cigunas (arba čigongas), taiči – jau seniai pastebėta, kad šios praktikos padeda gyventi ilgiau ir kokybiškiau. Juk visai nesunku šiems pratimams skirti bent pusvalandį per dieną.

PLAČIAU APIE TAIČI SKAITYKITE STRAIPSNYJE „GERVĖS IR GYVATĖS ŠOKIS, ARBA TAIČI“.

7. Grynas oras

Koks oras, ypač žiemą, tvyro nedideliuose mūsų butuose? Kvėpuojame tikrai ne gaiviu oru. Kinai pataria bent jau kartą ar kelis per dieną, net ir šaltuoju metų laiku, atverti visus langus ir įsileisti į namus gaivaus oro. Arba viena orlaidę visą laiką laikykite pravirą – taip namus pripildysite gryno deguonies, kurio paprastai mums labai trūksta.

8. Saulė

Šis dangaus kūnas ypač reikalingas žmogaus organizmui. Ne paslaptis, kad saulė – stipriausias vitamino D šaltinis. Organizmas gamina jį odai sugėrus ultravioletinius spindulius. Pasak kinų, žmogus neturi pamiršti nuolat pasilepinti saulės voniomis. Taigi saulėtą dieną netūnokite namie – ištrūkite iš jų pasimėgauti skleidžiamais saulės spinduliais.

9. Miego režimas

Rytuose kiekvienas žino, kad visavertis gyvenimas neįmanomas be griežto miego režimo: užmigti reikėtų iki 22 val. vakaro, o pabusti maždaug 5–6 val. ryto. Beje, senyvo amžiaus žmonės dažniausiai ir gyvena pagal šį ritmą – anksti keliasi ir gulasi. O štai jauniems „pelėdžiukams“ šiuo atveju gresia trumpesniu gyvenimu. Miegoti reikia eiti laiku!

10. Nuotaika

Rytiečių teigimu, džiaugsmingos nuotaikos išsaugojimas, jos palaikymas visą gyvenimą teigiamai veikia žmogaus organizmą: stabilizuojasi organų veikla, normalizuojasi pulsas ir kraujospūdis. Trokštate gyventi ilgai? Tuomet pripildykite savo vidų džiaugsmu!

APIE SVARBIAUSIUS LAIMĖS IR SĖKMĖS DĖSNIUS SKAITYKITE ČIA. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis