Pavasarį ateina sudėtingas metas ir moksleiviams. Jiems taip pat trimestrų ir semestrų pabaiga. Tad protas turėtų dirbti intensyviau. Tačiau taip būna ne visada. Patarimais, kaip geriau susikaupti, dalijasi kinų medicinos ekspertas Vilius Suslavičius.
Daugelis šių laikų studentų stresuoja dėl to, ar išlaikys, ar neišlaikys egzamino. Daugiau išgyvena tie, kurie „studentavo„. Sąžiningi studentai neturėtų patirti itin didelių nepatogumų. Tad pirmiausiai reikia keisti požiūrį. Nes toks stresas gimsta iš baimės. Ruošiantis ramiai, be skubos, ne per naktis, o dienomis, viskas turėtų būti gerai. Reikia laikytis tokio požiūrio – egzaminas nėra kokia nors nepagydoma liga ar pasaulio pabaiga. Tai – tik trumpas gyvenimo etapas.
Kas padeda susikoncentruoti egzaminų laikotarpiu?
Kas moka medituoti, atsipalaiduoti, pertraukėlių metu padėtų kvėpavimo pratimai. Nesvarbu kokios technikos: ir jogos, ir kvėpavimo, ir kvapų terapijos – visos tinka jausmams sureguliuoti ir susikoncentruoti. Visi citrusiniai vaisiai ir kvapai padeda koncentruoti dėmesį, aktyvina smegenų veiklą. Net ir uostant citriną, apelsiną, mandariną, jų sudėtinės medžiagos pagerina virškinimą. Tad patarimas – ant stalo pasidėkime bent nuluptą apelsiną, jei jo net ir nesiruošiame valgyti. Geltona spalva turi teigiamos reikšmės.
Kitas svarbus dalykas – vaikščiojimas gryname ore. Kinų medicina skeptiškai žiūri į bėgiojimą, tačiau pasivaikščioti gryname ore, ypač pavalgius – labai rekomenduojama. Senųjų tekstų mintis tokia: aktyviai sportuojant – tuščiai eikvojama energija. Vaikščiojimas – visai kas kita. Ypač pavalgius sveika išeiti į lauką. Bet tam būtina iš anksto susireguliuoti dienotvarkę.
Egzaminų streso nerekomenduojama „nuimti“ rūkymu ar alkoholiu. Taurė ar dvi – tikrai nepakenks, taip pat ir tinktūros. Tačiau dažniausiai toks gydymasis virsta fiesta, todėl gydytojas nerekomenduoja tokiais metodais kovoti su stresu.
Ugnies ir vandens pusiausvyra kūne
Anot kinų medicinos, labai svarbi pusiausvyra tarp ugnies ir vandens. Gyvybės esmė – ašyje tarp ugnies ir vandens. Turi būti pusiausvyra: jei mažai bus ugnies, vanduo nekunkuliuos ir netekės. Jei ugnies bus perdaug – viskas įkais, kunkuliuos ir greit išgaruos. Jei vanduo stovės – viskas supelis. Alkoholis (valgomas šaukštas), ypač senyvo amžiaus žmonėms, atneša ugnies. Tačiau visas gyvenimo būdas turi būti suderintas taip, kad būtų išsaugota energija – vanduo, kad ugnis jo neišgarintų.
Kaip taisyklingai kvėpuoti, kad nugalėtumėte jaudulį, skaitykite ČIA.