„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kitoks požiūris į svorį: kodėl jis auga ir kodėl tuos kilogramus taip sunku numesti

Kūno svoris – tema, kuri šiais laikais paliečia bene kiekvieną, nes maisto pertekliaus visuomenėje jį kontroliuoti tampa vis sudėtingiau. Ar iš tiesų kūno masės indeksas (KMI) atspindi sveiką svorį? Ar iš prigimties visi žmonės įtelpa į šiuos rėmus? Kodėl žmonėms, kurie bando numesti svorio, tai nepavyksta? Apie tai diskutuoja priešingas nuomones šiais klausimais turintys mitybos specialistas Tomas Kravec ir dietologė Aušra Jauniškytė-Ingelevičienė.
Antsvoris
Antsvoris / 123RF.com nuotr.

Kita tolerancijos medalio pusė

Mitybos specialistas ir dviejų knygų „Mitybos inžinerija“ ir „Mitybos inžinerija – sveiko kūno paslaptys“ autorius Tomas Kravec teigia, kad, viena vertus, gerai, jog šiuo metu tiek socialiniuose tinkluose, tiek žiniasklaidoje daug kalbama apie tai, kaip svarbu priimti žmogų tokį, koks jis yra. Liūdna tai, kad painiojama tolerancija ir sveiko kūno samprata. Ypač sėkmingai, jo teigimu, šiuo reiškiniu pasinaudoja kai kurios reklamos, kad pritrauktų auditoriją.

„Su reklama mes susiduriame visur. Ir vis dažniau joje pasirodo jaunos ir jau antsvorio turinčios merginos, kurios nesigėdija dėvėti gražų, dviejų dalių maudymosi kostiumėlį. Viena vertus, labai gerai, kad moterys nekompleksuoja. Tačiau čia matau pavojų, kad, matydamos tokią reklamą, jos nuspręs: mes irgi galime taip pasirodyti, mes nesigėdijame ir sau patinkame tokios, kokios esame.

Tai reiškia, kad nesveikas, antsvorio turintis kūnas pateikiamas kaip sveikas. O juk antsvoris dažniausiai yra nesveikos mitybos ir neteisingo gyvenimo būdo pasekmė. Antra antsvorio stadija, nutukimas, medicinoje pripažintas kaip liga“, – teigė pašnekovas.

Pasak T.Kravec'o, žmogus turi teisę savęs nevaržyti, o kiti neturi teisės iš jo formų šaipytis, tačiau tai neturi nieko bendra su sveikata, o formuojama būtent tokia nuomonė, nors bet kuris antsvorio turintis žmogus turėtų susimąstyti, kaip jis gyvena, kad jo kūnas prarado sveiką išvaizdą. Jeigu tokio požiūrio nebus, tuomet valgau, ką noriu, gyvenu, kaip noriu, ir nesuku dėl to galvos, nes tai normalu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“