Kaip rašo Naomi Gordon portalui goodhousekeeping.com, miego specialistai tikrai turi ką patarti. Dr. Michaelas Breusas, knygos „The Power of When“ autorius, siūlo vadovautis keliais naudingais patarimais:
Neikite į tualetą, jei tai nėra būtina
Jeigu nėra didelio poreikio, neskubėkite keltis galvodami, „kadangi nemiegu, tai nueisiu į tualetą“. Kaip sako gydytojas, netgi atsisėdę lovoje mes galime padaryti sau meškos paslaugą, kadangi mūsų širdies ritmas pagreitėja, palyginti su širdies ritmu miego metu (tuomet daugeliui žmonių įprastas ritmas yra 60 kartų per minutę). O kai atsikeliame ir einame į kitą kambarį, širdies ritmas tampa dar greitesnis.
Tam, kad vėl pasinertume į miegą, mums reikia susigrąžinti ramesnį širdies ritmą, o tai neįvyksta taip greitai. Štai dėl ko gali būti sunku užmigti.
Netikrinkite, kiek valandų
Kaip pataria daktaras, reikia kaip įmanoma labiau nusiraminti ir atsipalaiduoti, padėti savo telefoną į šalį ir jokiu būdu netikrinti, ką rodo laikrodis.
Nors tokius veiksmus kone automatiškai atlieka kiekvienas šiuolaikinis žmogus, pabandykite vidury nakties „išjungti protą“ ir dar labiau savęs neišbudinti.
Neskaičiuokite, kiek liko valandų iki kėlimosi
Kam jums papildomas stresas? Gydytojas M.Breusas sako, kad daugelis žmonių patiria baimę dėl to, kad bus per mažai valandų miego, tačiau pataria dėl to nesijaudinti. Stresas tokiu metu gali mus priversti nemiegoti visai – o tai būtų blogiausia išeitis.
Tad jeigu naktį prabudote, verskitės ant kito šono, atsipalaiduokite ir pasistenkite mėgautis miegu.