Ką į ją įsidėti, kad iškyla nesibaigtų važiavimu į artimiausią vaistinę 50 kilometrų? Štai dažniausi negalavimai, kurie gali jus užklupti bet kuriuo metu, ir kokios priemonės galėtų praversti kiekvienu atveju.
Skausmas. Netikėtai užklupęs galvos ar danties skausmas yra labai nemalonus, ypač tada, kai atvykome tikėdamiesi pailsėti. Taigi vaistinėlėje būtina turėti pakuotę vaistų nuo skausmo, kurie padės ne tik tada, kai pradės nežmoniškai plėšti galvą, bet ir tuomet, jei pasitempsite koją ar staiga pakils temperatūra.
Peršalimas. Šis nelaukiamas svečias ne visada apie save praneša iš anksto, tad galite išvažiuoti būdami sveiki, o grįžti jau kamuojami nemalonių simptomų, kaip gerklės skausmas ir prasta savijauta. Tad čiulpiamos pastilės nuo gerklės skausmo su eukaliptu ir vitamino C tabletės padės atsilaikyti prieš virusą. Jei turite, į krepšį įsimeskite ir čiobrelių ar liepžiedžių arbatos bei nedidelį indelį medaus – net jeigu ir neperšalsite, bet ims gelti vakaro vėsa, ją nuvysite gurkšnodami kvapnią arbatą.
Virškinimo sutrikimai. Net jeigu mėgstate pajuokauti, kad jūsų skrandis virškina viską, per didelis grilio patiekalų kiekis gali sutrikdyti virškinimą ir imti pūsti pilvą. Tokias problemas padės įveikti anglies tabletės, virškinimo fermentai. Na, o tie, kurie dažnai skundžiasi rėmens graužimu, nesuklys į vaistinėlę įsimetę kelias tabletes rūgštingumą mažinančių vaistų.
Žaizdos. Gamtoje bet kada galima įsipjauti ar kitaip susižaloti, tad su savimi būtina turėti salicilio spirito ar kito dezinfekuojančio skysčio, vandenilio peroksido, pleistrų ir tvarsčių.
Sumušimai ir patempimai. Niekas nėra apsaugotas nuo tokių traumų – jas galima patirti kryptelėjus koją, ką nors sunkiai pakėlus ar tiesiog atlikus staigų judesį. Šiuo atveju padės ne tik geriami nuskausminamieji vaistai, tačiau ir vietinį poveikį turintys šaldantys tepalai.
Alergija. Net jeigu manote, kad esate niekam nealergiški, vaistų, mažinančių alergijos simptomus, turetų būti kiekvienoje vaistinėlėje. Mat niekada nežinome, su kuo susidursime ir kas gali sukelti alerginę reakciją. Sugėlus uodams ar kitiems vabzdžiams gali sutinti visas kūnas, pabraidžiojus po pievas gali netikėtai pasirodyti alergija augalams.
Nemalonią rekaciją gali sukelti buitinė chemija, metalas ar tiesiog kosmetikos ir saulės derinys. Kad išvyka netaptų kančia, į vaistinėlę įsimeskite hidrokortizono gelį, kuris, būdamas plataus poveikio silpnas hormoninis vaistas, mažina paraudimą, paburkimą ir patį niežėjimą. Be to, jis tinkamas naudoti netgi vaikams nuo dvejų metų, tad turėtų būti kiekvienų tėvų vaistinėlėje.
Žinoma, keliaujant į gamtą reikia apsirūpinti ir priemonėmis nuo uodų ir erkių, o tada ir rizika tapti šių vabzdžių masalu taps mažesnė.