„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kodėl ilgiau pamiegoti ryte gali būti efektyviau, nei pėdinti į sporto klubą?

Šis pasiūlymas skamba netikėtai, ar ne? Pagalvokite, ką rinktumėtės: keltis anksčiau ir eiti sportuoti ar ilgiau likti lovoje?
Neišsimiegojusi moteris
Neišsimiegojusi moteris / Vida Press nuotr.

Kaip rašoma cosmopolitan.com, nereikėtų jaustis kaltiems dėl to, kad liekate lovoje, kadangi, ekspertų nuomone, geras miegas jūsų svoriui ir figūrai gali būti toks pats puikus dalykas kaip ir sportas.

Viskas susiję su hormonais

Dr. Guy Meadowsas atskleidžia, kad neišsimiegojimas yra siejamas su didesniu kūno riebalų kaupimusi. „Jeigu miegate mažiau nei 7–8 valandas per naktį, didėja jūsų kūno riebalų kiekis. Žmonės, kurie vidutiniškai miega po 6 valandas, net 27 proc. labiau rizikuoja turėti antsvorio. O tie, kurie tenkinasi vos 5 valandomis, rizikuoja dar daugiau, kadangi tikimybė nutukti – 73 proc.

Visa tai susiję su hormonais. Grelinas reguliuoja apetitą ir parodo, kokie alkani mes jaučiamės, o leptinas reguliuoja mūsų sotumo jausmą ir nurodo, kada sustoti valgyti. Tyrimai atskleidžia, kad po nemigo nakties grelino lygis padidėja, o leptino – sumažėja, todėl jaučiamės labiau alkani ir mažiau pasisotinę, o visa tai skatina valgyti dar daugiau.“

Prasti pasirinkimai

Tyrimų duomenimis, po nemiegotos nakties mes patiriame net 45 proc. didesnį norą valgyti, be to, ir mūsų maisto pasirinkimas yra prastas. Tiksliau tariant, Uppsala universiteto Švedijoje tyrėjai sako, kad neišsimiegoję renkamės valgyti kaloringesnį maistą, palyginti net 9 proc. nei įprastai.

Mitybos specialistė Lily Soutter pritaria Dr. Guy Meadowsui, kad miegas gali būti toks pats naudingas kaip ir sportas, ir pažymi, jog kai kurie tyrimai atskleidžia dar vieną miego trūkumą – besikaupiančius riebalus ant pilvo.

Tyrėjai analizavo žmonių, kenčiančių nuo miego trūkumo, streso hormono kortizolio kiekį kraujyje. Jie aptiko, kad jis itin padidėjęs, ypač 16–21 val. Kortizolis turi įtakos pilvo srityje besikaupiantiems riebalams.

Neefektyvus sportas

L.Soutter pabrėžia, kad po nemiegotos nakties sportas ar mankšta nebus tokie efektyvūs, kaip mes norėtume, todėl geriau skirti papildomo laiko saldžiam miegui. „Miego metu regeneruojami raumenų audiniai ir naujos ląstelės, o miego trūkumas yra didelis priešas kuriant riebalus deginančią raumenų masę“, – pastebi mitybos specialistė.

Dr. G.Meadowsas pritaria tokiai nuomonei ir sako, kad besitęsiantys mažo miego kiekiai gali turėti tokią pačią neigiamą įtaką kaip kelios naktys visai be miego. „Tai reiškia, kad dėmesio sutelkimas, greita reakcija ir kiti kognityviniai veiksmai yra rimtai sutrikdomi. O užsiėmimas sportu tuo metu, kai esate pavargę, padidina nelaimingo nutikimo ir susižeidimo sporto metu tikimybę. Tad jeigu norite būti sveiki ir išlaikyti formas, tuomet miegas turi jūsų gyvenime tapti prioritetu.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“