Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kodėl pirmadieniais jaučiatės tokie pavargę?

Ar žinojote, kad viena ar dviem valandom eidami miegoti vėliau savaitgaliais, kaip reikiant sugadinate savo miego ciklą, o ką jau kalbėti apie savo nuotaiką.
Bloga nuotaika darbe
Bloga nuotaika darbe / „Shuterstock“ nuotr.

Anot Niujorke įsikūrusios miego klinikos vadovės Shelby Freedman Harris, būtent dėl šios priežasties žmonės ir jaučiasi pavargę pirmadieniais, rašo huffingtonpost.com.

„Jei penktadienio ir šeštadienio vakarais einate vėlai miegoti, nenuostabu, kad sekmadienį bus nepaprastai sunku užmigti įprastu laiku. O pakankamai neišsimiegoję, pirmadienį darbe tikrai nesijausite pakankamai žvalūs, pailsėję ir produktyvūs“, – tikina Sh. Harris.

Pirmadienį jaučiamas nuovargis ir irzlumas, anot specialistės, kyla dėl to, kad savaitgalį žmonės pažeidžia sau įprastą paros ritmą – vidinį kūno laikrodį, kuris reguliuoja mūsų užmigimo ir atsikėlimo laiką, todėl sekmadieniais ir būna šitaip sunku užmigti. Specialistė pateikia keletą patarimų, kurie padės pirmadieniais jaustis geriau, net jei savaitgalį ir neatsisakysite vėlyvo pabuvimo su draugais.

Kiekvieną savaitės vakarą gerai išsimiegokite. Liaukitės manyti, kad gerai išsimiegosite tik savaitgalį. Taip nebus, jei jūsų organizmas bus pripratęs prie trumpo miego režimo. Verčiau stenkitės gerai ir kokybiškai pamiegoti kiekvieną darbo dienos vakarą, tuomet ir savaitgalio miego trūkumą bus kur kas lengviau ištverti.

Keletą minučių pamiegokite dieną. Jei žinote, kad penktadienio ar šeštadienio vakarą teks užsisėdėti iki vėlumos, būsimą miego trūkumą pasistenkite kompensuoti trumpu maždaug 20–40 minučių trunkančiu poguliu dieną. Anot miego specialistės, geriausia tą pusvalandžio pogulį susiorganizuoti maždaug iki 14 val., kitaip irgi galite pakenkti savo miego ciklui.

Sekmadienį kelkitės anksti. Venkite ilgai miegoti ir šeštadienio, ir sekmadienio rytais, kad ir kaip būtų sunku atsispirti šiai pagundai, taip pirmadienį jausitės kur kas darbingesni.

Pajudėkite. Netgi trumpa mankšta ar neilga bėgimo treniruotė savaitgalio ir pirmadienio rytais suteiks jums energijos. Negana to, savaitgalį gerai pasimankštinę anksti ryte, ne taip norėsite grįžti atgal į šiltus lovos patalus. O jei dar pabėgiosite ir vakare – išsimiegosite kur kas geriau.

Rytą pasitikite su saule. Kiekvieną rytą leiskite savo kūnui kiek įmanoma labiau pasimėgauti saulės spinduliais – atitraukite visas užuolaidas, papusryčiaukite prie lango, balkone ar, jei turite galimybę, lauke, o jei ne, vos papusryčiavę išeikite pakvėpuoti grynu oru ir pasidžiaugti saule. Anot miego specialistės, saulės šviesa padeda palaikyti miego ritmą ir mažina miego hormono melatonino lygį žmogaus organizme.

Po 14-tos valandos negerkite kavos. Rytais kava išties yra puikus būdas prabusti – ji sužadina visą organizmą, tačiau negurkšnokite jos visą dieną. Po 14-tos valandos kavos geriau negerkite, nes po pietų suvartota kofeino dozė taip pat pažeidžia jūsų miego ciklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos