Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kokią apsaugą nuo saulės spindulių rinktis tiems, kurie nešioja akinius?

Saulės akiniai – populiariausia akių apsauga nuo kenksmingų saulės spindulių. Dauguma juos renkasi pagal grožį, nes tai tikrai ryški stiliaus detalė. Tačiau kokią UV apsaugą rinktis tiems, kuriems reikalinga regėjimo korekcija – tamsėjančių lęšių akinius, akinius nuo saulės su dioptrijomis, o gal kontaktinius lęšius derinti su akiniais nuo saulės?
Saulės akiniai
Saulės akiniai / Shutterstock nuotr.

Apie šių pasirinkimų pliusus ir minusus pasakoja „Fielmann“ optometrijos specialistas Aivaras Daukontas.

Fotochrominiai – tamsūs ir šviesūs lęšiai viename  

„Akiniai, kurių lęšiai tamsėja savaime, vadinami fotochrominiais. Jie yra patogus ir populiarus pasirinkimas, nes būnant saulėkaitoje akinių lęšiai patamsėja, o pavėsyje ar įėjus į patalpą, lęšiai vėl tampa šviesūs, todėl jų nereikia nusiimti ir pakeisti kitais“, – pasakoja optometrijos specialistas Aivaras Daukontas.

Tačiau renkantis fotochrominius akinius, derėtų atminti vieną dalyką: daugumos naujų automobilių stiklai yra su UV filtrais, tad vairuojant tokie akiniai savo funkciją atlieka tik iš dalies ir apsauga nuo akinančios saulės nėra tokia gera kaip esant lauke.

Saulės akiniai su dioptrijomis

Saulės akiniai su dioptrijomis ypač patogu vairuojantiems ar tada, kai daug laiko praleidžiame lauke (iškylaujant, keliaujant ir pan.).

„Nešiojant saulės akinius, kuriuose yra lęšiai su dioptrijomis, akys mato puikiai ir yra patikimai apsaugotos nuo saulės. Tačiau šie akiniai galbūt yra ne pats tinkamiausias pasirinkimas tada, kai  tenka dažnai iš patalpos išeiti į lauką ir atvirkščiai – tokiu atveju saulės akinius reikia nuolat kaitalioti su paprastais“, – pastebi A. Daukontas.

Optometrijos specialisto teigimu, lęšiai su dioptrijomis dedami ne į visus akinių nuo saulės rėmelius, tad jų pasirinkimas – kiek mažesnis.

Kontaktiniai lęšiai ir akiniai – norintiems įvairovės

Tiems, kurie yra itin išrankūs akinių rėmeliams ir nori nuolat juos keisti, siūloma rinktis kontaktinių lęšių ir akinių nuo saulės „kombinaciją“.

„Įprastus saulės akinius galima rinktis iš visų pasiūloje esančių akinių, juos paprasta įsigyti tada, kai akinių reikia ar norisi greitai“ – teigia „Fielmann“ atstovas.

„Rinktis derėtų sertifikuotus, pripažintų gamintojų akinius, parduodamus optikos salonuose. Taip būsite tikri dėl akinių kokybės, jų priderinimo prie jūsų veido, garantijų ir remonto“, – pataria optometrijos specialistas.

Prieš įsigyjant saulės akinius, svarbu įvertinti, kokiomis sąlygomis bus jie naudojami, kadangi jų yra įvairių formų ir konstrukcijų, o filtro intensyvumas yra skirstomas į 5 kategorijas (0; 1; 2; 3; 4). Akinių gamintojai filtro intensyvumo kategoriją nurodo ant akinių rėmelio, vidinėje kojelės pusėje. Kuo didesnis skaičius, tuo didesnė UV apsauga.

Itin mėgiami – poliarizuoti

Svarbu pastebėti, jog tiek paprastų akinių nuo saulės, tiek akinių nuo saulės su dioptrijomis lęšiai gali būti poliarizuoti. Poliarizuoti akiniai selektyviai filtruoja tuos spindulius, kurie saulėtą dieną matymui trukdo labiausiai. Tai spinduliai, atsispindėję nuo horizontalių paviršių, tokių kaip vanduo, šlapia asfalto danga, sniegas, smėlis, automobilių stiklai ir t. t. Žmogus su poliarizuotais akiniais mato kontrastingesnį vaizdą, jį mažiau vargina atspindžiai.

Pabandžiusieji poliarizuotus akinius, kitokių paprastai jau nebesirenka, nes regėjimo komfortas tikrai didelis

A. Daukontas pastebi, kad pabandžiusieji poliarizuotus akinius, kitokių paprastai jau nebesirenka, nes regėjimo komfortas tikrai didelis.  

Tiems, kuriuos įkvepia inovacijos

Iš šiuo metu optikose siūlomų korekcinių akinių lęšių verta išskirti lęšius su „Essilor Crizal UV“ danga. Ši danga užtikrina nepriekaištingą apsaugą tiek nuo tiesioginių UV spindulių, tiek ir nuo tų, kurie atsispindi nuo užpakalinio lęšio paviršiaus.

„Essilor Crizal UV“ šiuo metu yra geriausias apsaugines savybes turintys skaidrūs lęšiai, kurių E-SPF indeksas yra itin aukštas – net 25.

Be to, šie akinių lęšiai ir ypatingai patogūs, nes yra maksimaliai skaidrūs, antistatinis dangos sluoksnis neleidžia nusėsti dulkėms, o lęšio paviršius atsparus susibraižymams.

E-SPF indeksas yra nusakomas įvertinus lęšio apsaugą tiek nuo tiesioginių, tiek nuo atsispindėjusių UV spindulių. Kuo didesnis E-SPF indeksas, tuo geresnė apsauga nuo UV spindulių. Lęšiai su „Crizal UV“ danga užtikrina nepriekaištingą apsaugą nuo tiesioginių UV spindulių ir nuo spindulių, atsispindėjusių nuo užpakalinio lęšio paviršiaus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos