– Kada yra tas laikas, kai supranti, kad dieta tau gali padėti?
– Kiekvienas nusprendžia pats, ar jam reikia laikytis dietos. Bet gydytojas sprendžia pagal kūno masės indeksą (KMI). Jeigu KMI yra normalus – iki 25, tai yra svoris, kuris nekenkia sveikatai, ir jeigu žmogus yra sveikas, tai nėra tikslo laikytis dietos. Bet jeigu yra kažkokie sveikatos sutrikimai, pavyzdžiui, padidėjęs cholesterolis ar kamuoja širdies negalavimai, tai jau yra indikacija laikytis tam tikros dietos, kurią paskiria būtent gydytojas.
– Pastaruoju metu pastebima tendencija, kad žmonės yra linkę su specialistais konsultuotis internetu. Kaip jūs vertinate žmonių norą konsultuotis tik internetu, nematant gydytojo ir gydytojui nematant paciento?
Tokios dietos, kurios yra parduodamos internetu, yra komercija. Ar ji bus veiksminga, ar ne, neatsako tie žmonės, kurie parduoda tą paslaugą
– Aš savo pacientus visada noriu matyti gyvai, pasikalbėti akis į akį. O tokios dietos, kurios yra parduodamos internetu, yra komercija. Ar ji bus veiksminga, ar ne, neatsako tie žmonės, kurie parduoda tą paslaugą. O kai žmogus ateina pas gydytoją, tada gydytojas turi atsakomybę už savo pacientą.
– Kokius pacientus jūs, kaip gydytoja dietologė, šiandien matote? Su kokiomis problemomis jie pas jus ateina?
– Dažniausiai ateina dėl antsvorio, dėl nutukimo. Daugėja žmonių, turinčių negalavimų, kuriems gydyti reikia būtent dietų: riboti tam tikrus maisto produktus.
– Kokias ligas gali sukelti neteisinga dieta? Kada žinoti, kad ji jau nebeteisinga?
– Labai griežtos dietos, tokios, kurių kaloringumas yra mažiau negu 1200 kilokalorijų, kai iš mitybos raciono yra išbraukiama daugybė produktų ir jis yra labai skurdus. Tada žmogus jaučiasi silpnas, pradeda vystytis įvairūs sveikatos negalavimai, pavyzdžiui, sausėja oda, slenka plaukai, atsiranda nagų problemų ir kt. Griežtos dietos dažnai skatina persivalgymą, todėl žmogus gali atsidurti tarsi užburtame rate: dieta-persivalgymas-dieta-persivalgymas. Dėl persivalgymo apima kaltės jausmas.
– Kaip pajusti, kad maisto yra per daug ir nepersivalgyti?
– Pirmiausia reikia maitintis reguliariai: valgyti tris kartus per dieną ir dar 2–3 kartus užkandžiauti. Tai apsaugos nuo persivalgymo. Patariama į parduotuvę neiti tuščiu skrandžiu, nes tai skatina prisipirkti daugiau nereikalingo maisto. Valgyti reikia lėtai, nes sotumo jausmas ateina per 15–20 minučių nuo valgymo pradžios.