Kokių rūšių arbatas gerti, kad apsisaugotumėte nuo peršalimo ir kitų infekcijų

Žiemai už lango vis drąsiau alsuojant šalčiu, neišvengsime ir nuolatinių jos palydovų – peršalimo, slogos, skaudančios gerklės, įvairiausių virusų. Jei organizmas dar tik siunčia pirmuosius blogos savijautos signalus, dažnai gali pagelbėti stebuklingas puodelis šildančios arbatos. Net jei jaučiatės gerai, arbata su vaistiniu poveikiu pasižyminčiomis medžiagomis saugos jūsų organizmą kaip profilaktinė priemonė nuo peršalimo ir kitų infekcijų.
Ramunėlių arbata
Ramunėlių arbata / Flickr.com

Gerai, jei vasarą netinginiavote ir namuose turite vaistažolių atsargų, kurios tinkamai vartojamos sušildo ir nuramina. Jei ne, galite rinktis iš jau paruoštų arbatų. Jose vaistinės medžiagos kruopščiai suderintos ir pagal poveikį, ir pagal saugų kiekį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šildančios arbatos:

  • stiprina imunitetą;
  • papildo organizmą vitaminais, mineralais, antioksidantais;
  • paspartina kraujotaką;
  • veikia antibakteriškai;
  • aprūpina organizmą skysčiais, kai šaltuoju metu sunkiau išgerti pakankamai vandens;
  • gerina virškinimo sistemos veiklą;
  • nuramina;
  • sušildo.

Kokios arbatos puodelyje esančios vaistažolės ir kitos medžiagos sušildys žvarbią žiemą?

Vaistinė svilarožė

Vaistinės svilarožės visų pirma yra vertinamos dėl šaknyse esančių gleivių. Jose yra daug polisacharidų. Svilarožės gleivės padengia gleivinę ir apsaugo nuo vietinio uždegimo, jos skystina bronchų sekretą, gerina atsikosėjimą.

Liaudies medicinoje svilarožės naudotos kvėpavimo takų susirgimams gydyti – esant sausam kosuliui, kokliušui, plaučių uždegimui, bronchitui. Šiandien svilarožės naudojamos ne tik sausam kosuliui, bronchinei astmai, peršalimui, užkimimui, bet ir burnos, ryklės, gerklės, skrandžio gleivinių pažeidimams gydyti.

Imbieras

Imbieras – vienintelis prieskonis, pasižymintis unikaliu skoniu ir gydomosiomis savybėmis. Gydomosioms imbiero savybėms nusileidžia netgi kai kurie pamėgti vaistiniai augalai.

Imbieras saugo ir stiprina imunitetą, todėl išvengsite peršalimo ligų, atbaidysite virusus, o susirgę greičiau pasveiksite. Taip yra todėl, kad imbiero sudėtyje esantys eteriniai aliejai naikina ligas sukeliančias bakterijas ir kitus mikrobus. Be to, imbieras pasižymi labai stipriu antioksidaciniu ir raminamuoju poveikiu, lengvina atsikosėjimą, gerai šildo kūną. Tai ir puiki priemonė stresinėms situacijoms įveikti, greičiau atgauti jėgas.

Fotolia nuotr./Imbiero arbata
Fotolia nuotr./Imbiero arbata

Dirvinė mėta

Liaudies medicinoje lapų ir žydinčių ūglių antpilai vartojami peršalus, įvairiems virškinimo sistemos sutrikimams, pasižymi antiseptinėmis savybėmis, slopina spazmus, malšina karščiavimą, skatina prakaitavimą.

Dar derėtų nepamiršti ir vitamino C – tai vienas svarbiausių vitaminų, padedančių stiprinti imunitetą ir apsaugoti organizmą nuo ligų. Tai taip pat galingas antioksidantas, svarbus ne tik bendram imuninės sistemos palaikymui, bet ir odos sveikatai, kaulams, dantims ir dantenoms.

Tad griežinėlis citrinos ar arbatos sudėtyje jau esantis vitaminas C ne tik paskanins karštą gėrimą, bet ir pagelbės nesusirgti ar greičiau pasveikti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis