Parlamentaras taip pat įregistravo pataisas dėl didesnių baudų už rūkymą draudžiamose vietose. Pagal projektą, rūkymas vietose, kuriose įstatymu arba savivaldybės sprendimu draudžiama tai daryti, užtrauktų 50-200 litų baudą. Šiuo metu bauda yra 20-50 litų.
Vietose, kuriose įstatymu arba savivaldybės sprendimu draudžiama tai daryti, užtrauktų 50-200 litų baudą. Šiuo metu bauda yra 20-50 litų
S.Jovaiša pažymi, jog šiuo metu rūkymas privačiose transporto priemonėse neribojamas, ir dėl to kenčia rūkančiųjų vaikai. „Atkreiptinas dėmesys į tai, kad valanda praleista prirūkytame automobilyje prilygsta vienos cigaretės surūkymui“, – pataisos aiškinamajame rašte teigia parlamentaras.
Jis pateikia Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, kad pasyvus rūkymas, kai rūkančiojo iškvėptus tabako dūmus įkvepia kitas asmuo, kasmet pražudo apie 600 tūkst. žmonių. „Trečdalis pasyvaus rūkymo aukų yra vaikai, kurie dažnai priversti kvėpuoti tėvų iškvėptais tabako dūmais“, – rašoma aiškinamajame rašte.
Seimo parlamentinių tyrimų departamento duomenimis, ribojimas rūkyti automobiliuose, jei juose yra vaikų, įtvirtintas Australijoje, šešiose JAV valstijose, Puerto Rike, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, didžiojoje dalyje Kanados teritorijų, Kipre, Mauricijuje, Pietų Afrikos Respublikoje, nuo 2014 metų vasario – ir Jungtinėje Karalystėje, planuojama tai padaryti Airijoje, Prancūzijoje.
Įstatymas šiuo metu draudžia rūkyti visose švietimo, sveikatos priežiūros įstaigose ir šių įstaigų teritorijose, darbo vietose, esančiose uždarose patalpose, bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, visų rūšių viešajame transporte, restoranuose, kavinėse, baruose, kitose viešojo maitinimo įstaigose, klubuose, diskotekose, interneto kavinėse, lošimo namuose, kitose laisvalaikio praleidimo įstaigose, patalpose, kuriose vyksta sporto varžybos ar kiti renginiai, kitose žmonėms aptarnauti skirtose patalpose.