Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kontraceptikas „Diane-35“ pasėjo nerimą Prancūzijoje. Lietuva demonstruoja ramybę

Prancūzijos medikamentų priežiūros tarnyba pradėjo tyrimą dėl kontraceptinių piliulių ir vaistų nuo spuogų „Diane-35“, kai per pastaruosius 25 metus nuo jų mirė keturi žmonės. Lietuva laukia tyrimo išvadų ir bent kol kas apie vaisto uždraudimą negalvoja.
Kontraceptinės piliulės
Kontraceptinės piliulės / 123rf.com nuotr.

„Diane-35“, kitose šalyse dar parduodamas „Dianette“ pavadinimu, padeda merginoms kovoti su spuogais, reguliuodamas hormonų veiklą. Be to, šis vaistas vartojamas ir kaip kontraceptikas.

Nerimas dėl kontraceptiko saugumo Prancūzijoje kilo po to, kai Nacionalinė vaistų saugumo agentūra ANSM nustatė, kad keturi žmonės mirė dėl trombozės, kurią sukėlė „Diane-35“ vartojimas.

Vokietijos farmacijos įmonės „Bayer“ gaminami vaistai „Diane-35“ yra pripažinti 135 šalyse ir pardavinėjami daugiau kaip 116 valstybių. Lietuva – viena iš jų.

Lietuvos Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba seka naujienas, susijusias su „Diane-35“ tyrimais užsienyje. Tačiau apie vaisto prekybos uždraudimą Lietuvoje kol kas negalvojama.

Bet kuriuo atveju tai – cheminė intervencija. Todėl tai – receptiniai vaistai, prieš kuriuos vartojant reikia tartis su gydytoju.

Tarnybos Vaistų saugumo ir informacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Gulbinovič atkreipė dėmesį, kad Prancūzija siekia, jog kontraceptiniai preparatai ir arterijų trombozės rizika juos vartojant būtų įvertinta visos Europos mastu.

Agentūra ANSM pareiškė tirianti galimybę apriboti trečios ir ketvirtos kartos kontraceptinių piliulių vartojimą, kai viena moteris padavė į teismą „Bayer“ dėl tokio jų šalutinio poveikio kaip embolija, arba kraujagyslių užsikišimo kraujo krešuliais.

„Žinoma, informaciją sekame, tačiau negalime elgtis nepamatuotai. Jei tai būtų naujas, neseniai registruotas vaistas, apie kurį sukaupta nedaug informacijos, vertintume jį pro didinamąjį stiklą. Tačiau „Diane-35“ rinkoje jau 25 metus ir neatrodo, kad jis būtų rizikingesnis už kitus kontraceptikus“, – svarstė J.Gulbinovič.

Ji atkreipė dėmesį, kad visų kontraceptinių piliulių šalutiniai poveikiai panašūs. „Bet kuriuo atveju tai – cheminė intervencija. Todėl tai – receptiniai vaistai, prieš kuriuos vartojant reikia tartis su gydytoju. Be to, moterys turėtų labai atidžiai perskaityti informacinį lapelį. Labai svarbu laikytis visų rekomendacijų ir įvertinti savo sveikatos būklę, genetinius faktorius. Žinoma, kad kai kurios moterys labiau linkusios į trombembolines komplikacijas. Trombų susidarymą gali paskatinti rūkymas, amžius ir t.t. Taip, kontraceptikai gali sukelti venų ar arterijų trombozę, tačiau tokie atvejai palyginti su vartojimo paplitimu yra labai reti“, – kalbėjo J.Gulbinovič. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų