Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kontrastinis dušas: stangrina odą ir gerina medžiagų apykaitą

Kontrastinis dušas – paprasčiausias ir pigiausias būdas pasirūpinti sveikata bei grožiu. Be to, tai energijos, žvalumo ir geros nuotaikos šaltinis. Kontrastinio dušo procedūros padeda kovoti su celiulitu ir strijomis, stangrina odą, stiprina imuninę sistemą, gerina savijautą, pagerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą.
Mergina duše.
Mergina duše. / Fotolia nuotr.

Procedūros esmė – karšto ir šalto vandens kaitaliojimas: po šalta vandens srove odos poros susiaurėja, o po šilta – išsiplėčia. Būtent šie temperatūros svyravimai stiprina imuninę sistemą, suteikia žvalumo, pakelia raumenų tonusą, o oda tampa elastingesnė, stangresnė ir jaunesnė.

Kaip teisingai praustis po kontrastiniu dušu

Kai kurie žmonės teigia, kad nepajuto jokios kontrastinio dušo naudos. Pirma, reikia žinoti, kaip jį atlikti teisingai. Antra, jūsų oda turi priprasti prie šios procedūros, tad visai normalu, kad per pirmąsias 2–3 procedūras jausite tam tikrą diskomfortą. Vėliau jis išnyks, o jūs gausite ir naudą, ir malonumą. 

1. Atsistokite po dušu ir paleiskite šiltą vandenį. Būtent šiltą,o ne karštą. Palaipsniui galite didinti vandens temperatūrą, tačiau ji neturi būti tokia karšta, kad degintų jūsų odą. Temperatūra turi būti tokia, kad jaustumėtės patogiai ir būtumėte visiškai atsipalaidavę. Po šia vandens srove reikia stovėti 1 minutę.

2. Dabar staigiai paleiskite šaltą vandenį. Po šalto vandens srove reikia pastovėti 30 sekundžių ilgiau negu po šilto.

3. Po to vėl junkite karštą vandenį, o po to – šaltą. Šią procedūrą reikėtų pakartoti 3 kartus. Kontrastinio dušo procedūrą rekomenduojama užbaigti šaltu vandeniu. Tačiau nereikėtų pernelyg sušalti – jeigu oda pašiurpsta, procedūrą reikėtų baigti.

4.  Visą kūną ištrinkite šiurkščiu rankšluosčiu, kad oda šiek tiek paraustų.

Taip turėtų atrodyti ideali kontrastinio dušo procedūra. Tačiau jeigu jūs tik pradedate, nebūtinai turite laikytis šių griežtų taisyklių. Galite pradėti, pavyzdžiui, sekundėmis: 10 sekundžių pastovėti po šiltu vandeniu, 15 – po šaltu. Kiekvieną kartą ilginkite procedūrą, ir jau po kelių savaičių turėtumėte pasiekti rekomenduojamus skaičius – 1 minutę pastovėti po karštu vandeniu, 1,5 minutės – po šaltu.

Taip pat skaitykite: Šalto dušo nauda jūsų sveikatai

Kontrastinis dušas krūtinei stangrinti

Tai puikus būdas padaryti krūtinę stangresnę ir pagerinti jos tonusą. Kontrastinio dušo procedūros krūtinei ypač tinka po gimdymo ir žindymo – kai jūsų odai reikalinga ypatinga priežiūra. Prauskitės po kontrastiniu dušu kiekvieną dieną ir nepamirškite, kad šią procedūrą geriausia atlikti kartu su kosmetikos priemonėmis krūtinei stangrinti.

Nukreipkite vandnes srovę į iškirptės sritį ir, kaitaliodamos vandens temperatūrą, sukamaisiais judesiais masažuokite kiekvieną krūtį 1–2 minutes. Galite masažuoti iš karto abi krūtis arba po vieną – kaip jums patogiau. Po procedūros švelniai nusausinkite krūtinę rankšluosčiu ir patepkite ją stangrinamąja priemone.

Kontrastinis dušas lieknėjimui

Umberto Rotundo, Flickr.com/Kontrastinis dušas
Umberto Rotundo, Flickr.com/Kontrastinis dušas

Ne paslaptis, jog kontrastinis dušas puikiai tinka norintiems sulieknėti. Tačiau verta pažymėti, kad jis turėtų būti naudojamas kartu su kitomis priemonėmis – su taisyklinga mityba ir sportu. Kontrastinis dušas padeda sumažinti celiulitą, strijas bei gerina medžiagų apykaitą.

Kontrastinis dušas padės sulieknėti, jeigu: iš pradžių atliksite pratimus nuo celiulito ir pasinaudosite atitinkamu šveitikliu, po to lįsite po kontrastiniu dušu ir galiausiai pasitepsite anticeliulitiniu kremu. Naudojant šias kompleksines priemones, galite tikėtis labai gerų rezultatų. Svarbiausia – daryti tai reguliariai.

Taip pat skaitykite: 12 požymių, kad geriate per mažai vandens

Kada reikėtų vengti kontrastinio dušo

Pirmiausia, nereikėtų praustis po kontrastiniu dušu, jeigu sergate angina. Priešingu atveju tik pabloginsite situaciją. Taip pat procedūra nerekomenduojama, jeigu sergate šlapimo pūslės uždegimu arba onkolognėmis ligomis, turite problemų su kraujagyslėmis ir širdimi (hipertonija, tromboflebitas), paūmėjus bet kokioms chroniškoms ligoms. Moterims kontrastinis dušas nepatartinas mėnesinių metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais