Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Krūtinės dydis ir laikysena – kaip tai lemia moters fizinę sveikatą? Komentuoja kineziterapeutas Vytautas Pilelis

Kineziterapeuto Vytauto Pilelio pastebėjimu, moterys, kurios kreipiasi į kineziterapeutą, dažniau skundžiasi galvos, kaklo ir sprando skausmais. Paprastai – tai sėdimą darbą dirbančios moterys, kurioms būdingas susikūprinimas, lemiantis laikysenos sutrikimus. Tiesa, laikyseną taip pat veikia ir moters krūtinės dydis. Apie visą tai kalbamės vaizdo siužete.

Kaip vieną iš projekto „Pavasario iššūkis“ dalių pristatome paskutinį videociklo epizodą, kuriame „Limfedemos centro“ kineziterapeutas V.Pilelis kalba apie dažniausiai išsakomus nusiskundimus, kuriuos patiria moterys.

Vaizdo pasakojimuose pacientų vaidmenis atlieka sporto ir mitybos specialistai – Andrius Pauliukevičius ir Ilka Rae Adams.

Apie moterų grožį ir sveikatą – 15min interviu su V.Pileliu.

– Teigiate, jog didesnę krūtinę turinčios moterys dažniau susiduria su laikysenos sutrikimais ar nugaros skausmais. Kokia yra galima to prevencija?

– Yra tik vienas vienintelis kelias – treniruotis. Jeigu moteris palaiko gerą fizinę būklę, šių problemų nebus, arba jos pasireikš retai.

– Apie kokias treniruotes kalbate?

– Galima ir mankštą daryti, ir sportuoti. Kalbant apie mankštą, puikiai tinka ir moterų mėgstamos kalanetikos, pilateso treniruotės. Na, o kalbant apie sportą, tai būtų sportas treniruoklių salėje.

– Galbūt galima rinktis kokią nors sporto šaką?

– Šiuo klausimu patarti negaliu, nes kiekviena šaka turi savo niuansų. Tarkime, jeigu žmogui nuolat skauda dešinį petį, o jis yra dešiniarankis ir nuolat žaidžia tenisą, tai tas, šiuo atveju, negelbsti.

Reikia rinktis tą sportą, kuris kūną subalansuoja (o ne priešingai), tad ir kalbame apie protingą ir pasvertą darbą treniruoklių salėje.

– Ar didele krūtine apdovanotoms moterims, kurios skundžiasi įvairiais nugaros skausmais, kineziterapeuto pagalba būtina?

– Jeigu pasireiškia skausmai, žinoma, kad specialisto pagalba yra būtina. Būna atvejų, kai vien tik kineziterapeuto pagalbos neužtenka, reikia kreiptis ir į kitų sričių specialistus.

Tačiau, žinoma, visa tai, kas susiję su kūnu, mūsų muskuloskeletine sistema (raumenimis, raiščiais, sausgyslėmis, laikysena) – tai kineziterapeuto darbas. Svarbiausia mūsų užduotis – sutvarkyti laikyseną. Juk laikysena – pirmas dalykas, ką pastebime, žiūrėdami į žmogų, ir ji lemia mūsų fizinę gerovę.

– Ar laikysenos sutrikimai būdingi ir moterims, kurios yra įsidėjusios krūtų implantus?

– Taip, tą pastebiu iš savo praktikos. Moterų, turinčių krūtų implantus, kaklas dažniau sustingsta, tampa ne toks lankstus, ir tai keičia laikyseną. Kai kurios dėl to jaučia maudimą.

Žinoma, negaliu nepastebėti, jog dažniausiai tokios moterys save prisižiūri labiau – jos aktyvios, užsiima sportu. Tačiau jeigu jau apleidžia savo priežiūrą, pokyčiai būna stiprūs ir vizualūs.


Pirmuosius 2 vaizdo ciklo siužetus žiūrėkite apačioje:

VIDEO: Pavasario iššūkis: kodėl vairuotojams skauda nugarą?
VIDEO: Pavasario iššūkis: Sėdimas darbas

Norite užduoti jums rūpimą klausimą apie sportą ar mitybą? O gal galite pasiūlyti įdomią ir visiems aktualią temą? Rašykite mums – issukis@15min.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų