Miegas mums be galo svarbus. Nuo jo priklauso gyvybiškai mums būtina energija, gera nuotaika ir fizinis pajėgumas. Gal todėl dauguma žmonių, gyvenančių tokiame streso ir įtampos kupiname pasaulyje, stengiasi išnaudoti net menkiausią galimybę saldžiai pasnausti. O štai medikai tvirtina, kad per daug valandų miegantys žmonės (pvz., daugiau negu dešimt valandų) gali sau pakenkti. Tiksliau tariant, jeigu pastebėjote, kad vis dažniau norite prigulti ir pamiegoti, turėtumėte susirūpinti savo sveikata.
Ar atkreipėte dėmesį, kad po ilgesnio miego jaučiatės apsunkę, lyg dar labiau pavargę, nors turėtų būti priešingai – užplūsti jėgos? Specialistų nuomone, miego trukmė priklauso nuo žmogaus amžiaus (juk kūdikiai miega kone visą parą), fizinės ir protinės veiklos, kiekvienam mūsų būdingų įpročių. Bet kuriuo atveju, 7–9 valandos miego – idealus variantas.
Dėl kokių priežasčių nuolat norime miego?
♦ Nuolat kamuojantis mieguistumas ir noras prigulti gali būti daugybės sveikatos sutrikimų priežastis: lėtinio nuovargio sindromo, širdies ir kraujagyslių ligų, depresijos, cukrinio diabeto... Ilgiau miegoti galime ir dėl padidėjusio nervingumo, susierzinimo, suprastėjusios atminties.
♦ Pasitaiko ir tokių sveikatos sutrikimų kaip miego apnėja, t. y. kai miegodamas žmogus kurį laiką nekvėpuoja, todėl ilgainiui jis ima kamuotis negalėdamas normaliai išsimiegoti, tampa mieguistas.
♦ Medikai pažymi, kad norui miegoti įtakos turi tam tikri vartojami vaistai, piktnaudžiavimas alkoholiniais gėrimais. Žinoma, pasitaiko ir visai sveikų žmonių, kurie tiesiog mėgsta saldžiai pamiegoti.