Kuri miego poza pati sveikiausia?

Naktį mėgstate miegoti ant nugaros arba ant pilvo? O gal geriausiai užmiegate ant šono? Pasirodo, netinkama miego poza gali gerokai paveikti mūsų savijautą ryte.
Miegas
Miegas ant nugaros / „Shutterstock“ nuotr.
Temos: 2 Miegas Knarkimas

Tad jei prabudus kamuoja nugaros ar kaklo skausmai, o ant veido atsirado daugiau raukšlių, gali būti, kad jums reikėtų keisti miego pozą. Tinklapyje health.com apžvelgiama, kurios miego pozos yra sveikiausios mūsų organizmui.

Miegate ant nugaros

Šios pozos privalumai: užkerta kelią nugaros ir kaklo skausmams, sumažėja raukšlių, o moterims ši miego poza padeda išlaikyti gerą krūtų formą. Miegantys ant nugaros gali bene patogiausiai įsitaisyti, o kadangi veidas nesiremia į pagalvę, kur kas mažesnė tikimybė, kad atsiras nugulėjimo ar raukšlių žymių.

Šios pozos trūkumai: tokia miego poza visiškai netinka stipriai knarkiantiems žmonėms.

Verta žinoti:  geriausia miegoti ant minkštos pagalvės. Svarbiausia, kad galva nebūtų aukštai pakelta, o kaklas būtų maždaug tame pačiame aukštyje.

Miegate ant šono

Shutterstock nuotr./Miegas
Shutterstock nuotr./Miegas ant šono

Šios pozos privalumai: užkerta kelią kaklo ir nugaros skausmams, mažina knarkimą. Šia poza labiausiai patartina miegoti nėščioms moterims ar nuolat miego metu knarkiantiems žmonėms.

Šios pozos trūkumai: gali atsirasti raukšlių, netinkama miego poza ir norinčioms palaikyti tobulą krūtų formą.

Verta žinoti: jeigu esate nėščia, verčiau miegokite ant kairiojo šono, tokia miego poza nėštukėms palaiko gerą kraujotaką. Miegodami ant šono rinkitės kiek kietesnę pagalvę, kad galva būtų patogiame aukštyje ir per daug nenusvirusi, kitaip ryte teks kęsti kaklo skausmus.

Miegate embriono poza

„Shutterstock“ nuotr./Miegas
„Shutterstock“ nuotr./Miegas

Šios pozos privalumai: mažina knarkimą, tinka miegoti nėščioms moterims.

Šios pozos trūkumai: skaudanti nugara, raukšlės, netinkamas kvėpavimas. Kai užmiegate pritraukę kojas prie krūtinės, ryte atsibusite skaudančia nugara, negana to, anot akupunktūros specialistės Dody Chang, tokia poza neleidžia žmogui tinkamai ir giliai kvėpuoti.

Verta žinoti: jeigu negalite kitaip užmigti, pasistenkite bent šiek tiek sumažinti šios pozos trūkumus nors truputį išsitiesdami. Miegant šia poza puikiai tinka kietesnė pagalvė – tokia pati, kaip ir miegant tiesiog ant šono.

Miegate ant pilvo

Fotolia nuotr./Miegas
Fotolia nuotr./Miegas

Šios pozos privalumai: mažina knarkimą.

Šios pozos trūkumai: miegantys ant pilvo žmonės bene labiausiai kenkia savo sveikatai, mat ši poza laikoma pačia blogiausia tiek žmogaus stuburui, tiek kaklui. „Žmogui miegant ant pilvo jo kaklas bent keletą valandų per naktį būna nusuktas tik į vieną pusę ir nors iš pradžių rytais jokio skausmo gali ir nebūti, po keletos savaičių pajusite sprando ar kaklo maudimą“, – tikina chiropraktikas Stevenas Diamantas.

Verta žinoti: miegokite ant pilvo tik tada, jei naktį knarkiate ir nesiskundžiate nei nugaros, nei kaklo skausmais. Rinkitės kuo plonesnę pagalvę arba miegokite visiškai be jos – pernelyg aukšta pagalvė gerokai kenks kaklui, mat galva bus per aukštai pakelta.

Manote, jog išmiegate ta pačia poza?

Ar kada nors atkreipėte dėmėsį, kad užmigote ant pilvo, o atsikėlėte ant nugaros? Daugelis žmonių mano, kad naktį daug besivartydamas žmogus kur kas prasčiau miega. Vis dėlto dažnai keisti miego pozas yra visiškai normalu. Nors žmogus daugiausia laiko ir pramiega ta poza, kuria užmigo, tačiau per naktį jis pozą vis dėlto pakeičia maždaug 2–4 kartus per valandą. „Tai, kad žmogus vartosi naktį, dar tikrai nereiškia, kad jis blogai miega. Keisti miego pozas yra visiškai normalu ir žmogui tikrai netrukdo pasiekti gilaus miego fazę“, – tikina Minesotoje įsikūrusios miego klinikos direktorius Ericas Olsonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis