Endometriozė dažniausiai užklumpa jaunas, vaisingo amžiaus moteris. Blogiausia yra tai, kad ši liga sutrikdo moters kasdienį gyvenimą bei daro įtaką jos psichosocialinei būklei.
Manoma, kad endometrioze serga nuo 5 iki 10 proc. moterų. Jos skundžiasi skausmingomis ir gausiomis mėnesinėmis, pilvo apačios skausmu, nuolatiniu nuovargiu, skausmingais lytiniais santykiais. Be to, endometrioze sergančioms moterims būna sunkiau pastoti.
Į gimdos gleivinės audinį panašus audinys gali apsigyventi pilvaplėvės ertmėje arba ant šlapimo pūslės, kiaušintakių, taip pat dariniuose aplink pūslę ir tiesiąją žarną. Labai retais atvejais jis gali nukeliauti į tolimesnes organizmo vietas.
Kodėl endometriozės nuolatinis palydovas yra skausmas? Pasirodo, audinys, išvešėjęs už gimdos gleivinės ribų, aktyviai reaguoja į estrogenų pokyčius ciklo metu. Tai reiškia, kad kiekvieną mėnesį aplink jį esantys audiniai patiria uždegimą, taip pat vyksta kraujavimas. Blogiausia yra tai, kad tas kraujuojantis audinys už gimdos ribų, sukeldamas uždegimą, vėliau tampa jungiamuoju audiniu, kitaip tariant, randais, kurie gali suformuoti sąaugas.
Koks endometriozės ryšys su nevaisingumu ir kokie labiausiai paplitę mitai apie šią ligą, žiūrėkite apačioje esančiame vaizdo reportaže.