Laikas, kada galima valgyti viską

Mitybos taisyklių – daugybė. Kaip išsirinkti tas, kurios jums tinka labiausiai? Juk pavasarį kone kiekvienas peržvelgia savo mitybos planą, daugiau laiko leidžia gryname ore ir ne visada laikosi tam tikro grafiko.
Kilokalorijos
Kilokalorijos / „Shuterstock“ nuotr.

Dažnai galime išgirsti, kad sėkmingas lieknėjimas susijęs ne su kilokalorijų skaičiumi, bet su laiku, kada valgome. Bent jau taip teigia mokslininkai iš Weizmanno instituto Izraelyje.

Žmonės skiria didelį dėmesį tam, ką jie valgo, jeigu nori sulieknėti. Bet mokslininkai pabrėžia, kad sėkmingas lieknėjimas ne ką mažiau priklauso ir nuo laiko, kada valgome. Mūsų medžiagų apykaita yra valdoma biologinių arba cirkadinių ritmų. Kai žmogus valgo nepaisydamas jų, tai neigiamai veikia metabolizmą.

Tikinama, kad tai vėliau atsiliepia ir mūsų išvaizdai, taip pat padidina nutukimo ir diabeto riziką. Tyrimo autoriai išsiaiškino, kad geriausias laikas valgyti yra tada, kai praeina keturios valandos nuo saulės patekėjimo. Būtent tuo metu cukraus ir riebalų deginimas organizme yra pasiekęs didžiausią piką.

Cirkadiniai ritmai veikia visų gyvų organizmų mūsų planetoje gyvenimus, reguliuoja miegą, aktyvumą, maitinimosi įpročius, medžiagų apykaitą. Kai maitinamės netinkamai, medžiagų apykaita sutrinka, kaupiasi riebalai ir auga svoris.

Autoriai stebėjo cirkadinių ritmų įtaką ir pokyčius mitochondrijose, kurios ląstelėse atsakingos už energiją. Tyrimo rezultatai įkvepiantys – dauguma jų pasiekia piką kartą per dieną ir būtent tai padėjo išsiaiškinti, kad 4 valandos po saulės patekėjimo, kai valgome vėlyvus pusryčius arba ankstyvus pietus, yra beveik stebuklingas. Išmėginkite!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis