Spalvos veikia sielą: jos gali atgaivinti jausmus, pažadinti mintis ir emocijas (Johannas Wolfgangas Goethe).
Žinodami, kaip spalvos veikia žmogaus psichiką ir emocijas, galime tuo puikiai pasinaudoti, pavyzdžiui, rinktis ilgųjų bangų spektro spalvas (raudona, oranžinė ir geltona), kai norime stimuliuoti organizmą, trumpųjų bangų (žydra, mėlyna, violetinė) – norėdami nurimti.
Psichologai tvirtina, kad spalvos daro stiprų poveikį mūsų savijautai, jo darbo našumui ir nuotaikai. Paprasčiausias būdas pakeisti situaciją spalvomis – tai pasirinkti tinkamus drabužius. Drabužių modeliai ir kirpimai išreiškia intelektą ir talentą, o spalvos – nuotaiką ir dvasią.
- Geltona spalva suteiks energijos, optimizmo ir pasitikėjimo savo jėgomis.
- Oranžinis drabužis nuteiks šypsotis! Jei jaučiatės sudirgę, paprasčiausiai užsimeskite oranžinį šaliką.
- Žalia spalva ramina, padeda sukurti dvasinės harmonijos pojūtį. Kai sunku susikaupti, nepavyksta atsipalaiduoti, paieškokite žalių kojinių.
- Violetinė spalva simbolizuoja kūrybinį mąstymą, valdžią, aristokratiškumą, savigarbą, stimuliuoja gyvybines jėgas.
- Rožinė nuteikia valiūkiškai ir puikiai pakelia nuotaiką.
- Raudona stimuliuoja malonius pojūčius.
- Mėlyna – jausmingų, įžvalgių, intuityvių ir konservatyvių žmonių spalva. Mėlyna – tai vanduo, poilsis, šaltis, ramybė. Jeigu kankina nemiga, rinkitės mėlynų atspalvių patalynę.
Nuotaikos lempos kuria stebuklus
Šiaurės šalių gydytojai dėl prasto oro ir jo pokyčių kenčiantiems žmonėms rekomenduoja specialias šviesos lempas. Jos atkartoja natūralią šviesą, tad jų naudojimas smegenis verčia gaminti specialias medžiagas, dėl kurių sumažėja depresijos rizika, padaugėja energijos, pagerėja nuotaika.
Į lempą pažiūrėjus vien tik pusryčių metu, gausite dozę šviesos, reikalingos visai dienai, todėl galėsite kur kas produktyviau dirbti, nejausite mieguistumo, nekankins slogi nuotaika.
Šviesos terapijai naudojamos lempos nekenkia nei regėjimui, nei odai. Nors šviesos intensyvumas yra dešimtkart stipresnis nei paprastos lemputės, į kurią ilgai žiūrint pradeda mirguliuoti akyse, į tokią lempą galima žiūrėti ilgai.
Paryškinkite artimiausią aplinką – namus
Patalpų spalva tiek pat svarbi, kiek ir patogus namų išplanavimas ar geras apšvietimas. Pastebėta, kad ta pati spalva skirtingai veikia žmones, priklausomai nuo jų amžiaus, lyties, tautybės ar vietinio klimato. Tačiau grynosios spalvos daugeliui žmonių dažniausiai sukelia panašią reakciją, ir tik jų atspalviai gali kiekvieną žmogų veikti skirtingai.
Taip pat skaitykite: Fengšui paslaptys namuose: kas padės pritraukti pinigus ir meilę?
Specialistai tvirtina, jog šiltų atspalvių sienų spalva aplinkos temperatūrą „padidina“ 2–3 laipsniais, o šaltų, mėlynos ir žalios, spalvų 2–3 laipsniais „sumažina“. Jei negalite pakeisti sienų spalvos, pasikabinkite spalvotą ir nuotaikingą paveikslą, pažaiskite pagalvėlėmis, kilimais, vazomis.
Mėgaukitės spalvotais vaisiais ir daržovėmis kasdien
Natūraliai atsirandantys fitochemikalai, kurie suteikia vaisiams ir daržovėms spalvą, gali taip pat padėti išlikti sveikiems. Ryškių spalvų vaisiai ir daržovės turi didžiąją dalį antioksidantų, kurie saugo kūną nuo laisvųjų radikalų kenksmingojo poveikio.
Pavyzdžiui, ryškią spalvą raudoniesiems pipirams ir morkoms suteikia didelis kiekis beta karoteno. Iš jo organizme gaminamas vitaminas A, kuris yra antioksidantas. Lietuvių liaudies išmintis sako, kad gydo ne tik kopūstas, bet ir žalia jo spalva.
Taip pat skaitykite: 10 superproduktų, kurie pagerins atmintį ir nuotaiką
Praleiskite daugiau laiko gryname ore
Gamta turi pereiti visišką sąstingį, kad vėliau vėl galėtų stipriai ir žaismingai pabusti pavasarį, atšvęsti vasarą, o po šventės vėl ilsėtis. Prie sezoniško gamtos grožio, spalvų įvairovės, pasivaikščiojimų gamtoje prisideda ir grynas oras.
Nepraleiskite progos saulėtą ar nelietingą dieną pasivaikščioti parke. Nepatingėkite atsikelti anksčiau, kad gautumėte kuo daugiau natūralios saulės šviesos ir energijos, taip reikalingos, kad išliktumėte žvalūs ir energingi visą dieną.
Taip pat skaitykite: 10 įpročių, kurie vienija sėkmingus santykius palaikančias poras
Kviečiame eksperimentuoti ir į savo gyvenimą įsileisti daugiau spalvų, juk spalvotas gyvenimas daug įdomesnis.
Patiko straipsnis? Junkis prie mūsų www.ekorekomendacijos.lt