Odontologai griebiasi už galvos dėl pacientų neišmanymo: kaip teisingai prižiūrėti dantis

Lietuvos gyventojai tvirtina turintys užtektinai informacijos apie burnos priežiūrą ir žinantys, kaip teisingai rūpintis savo dantimis, kad šie būtų sveiki. Visgi odontologai šiai nuomonei nepritaria ir teigia, jog sprendžiant iš pacientų būklės, didžioji dalis lietuvių nepakankamai naudojasi nuo odontologinių problemų saugančiomis profilaktinėmis priemonėmis.
Specialios balinančios dantų pastos  gali pašviesinti jūsų dantis, bet jei norite geresnio efekto, kreipkitės į odontologą.
Specialios balinančios dantų pastos gali pašviesinti jūsų dantis, bet jei norite geresnio efekto, kreipkitės į odontologą. / „Shuterstock“ nuotr.

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos rezultatai atskleidžia, kad didžioji dauguma lietuvių (77 proc.) mano turintys pakankamai informacijos apie burnos priežiūros profilaktiką.

Situaciją gerokai kritiškiau vertina Lietuvos Respublikos odontologų rūmų Tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus. Anot jo, šalies gyventojų burnos būklė rodo, kad, jeigu žmonės ir turi pakankamai žinių, jos nėra tinkamai panaudojamos.

„Pastebime tendenciją, kad lietuviai apsilankymą pas odontologą atidėlioja iki paskutinės minutės. Į kabinetus jie ateina jau su labai rimtomis problemomis, pareikalaujančiomis ilgo gydymo. Nuolat gausėja pacientų, kuriems reikalingas dantų protezavimas. Jis atliekamas vis jaunesnio amžiaus žmonėms“, – sako A. Šeikus.

Anot Rūmų Tarybos pirmininko, žmonės neskiria pakankamai dėmesio tinkamai burnos higienai, todėl į odontologų kabinetus pacientai dažniausiai ateina gydytis įsisenėjusių problemų.

Atlikta apklausa rodo, kad net penktadalis (18 proc.) respondentų per pastaruosius 3 metus nei karto neapsilankė jokiose odontologinės priežiūros įstaigose.

„Daugelis pacientų burnos priežiūrai neskiria pakankamai laiko. Į odontologą daugelis kreipiasi tik jau kurį laiką kentę skausmą. Deja, neretai dantis jau būna itin sugedęs, reikalaujantis ilgo gydymo, nervų traukimo ar net viso danties šalinimo. Tai sudėtingos procedūros, kurios kainuoja nepalyginamai daugiau nei laiku atlikta burnos higiena“, – teigia A. Šeikus.

Tinkamai burnos priežiūrai reikalingas kasdienis dantų valymas namuose, tačiau vien to nepakanka. Labai svarbu bent kartą per metus atlikti profesionalią burnos higieną ir profilaktiškai pasitikrinti dantų būklę, siekiant išvengti rimtų burnos ligų.

„Odontologai nuolat primena apie burnos higienos svarbą, tačiau matant kaip burnos higienistai sunkiai randa darbą, panašu, kad lietuviai neskiria tam pakankamai dėmesio. Valstybė galėtų padėti kuriant darbo vietas ir tokiu būdu prisidėti prie efektyvesnės profilaktikos bei ligų prevencijos“, – teigia A. Šeikus.

Odontologai perspėja, kad kasdienė dantų priežiūra namuose yra labai svarbi, bet reikia nepamiršti, kad dantų šepetėliu pašalinamos ne visos apnašos. Tinkamai nenuvalius, jos sukietėja ir susidaro dantų akmenys, kurie tampa puikia niša kauptis bakterijoms, sukeliančioms dantų kariesą, burnos gleivinės ir periodonto ligas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų