Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvoje užregistruotas penktas įvežtinės maliarijos atvejis šiemet

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale 52 metų moteriai diagnozuota tropinė maliarija. tai jau penktad įvežtinės malairijos atvejis šiemet, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).
Uodas
Uodas / 123rf nuotr.

Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad moteris maliarija užsikretė kelionės po Madagaskarą metu. Ligos profilaktikai antimaliarinių preparatų ji nevartojo. 

Maliarija yra gyvybei grėsminga liga, kurią sukelia kraujo pirmuonys (Plasmodium vivax, P. ovale, P. malariae, P. falciparum), pasireiškianti periodiškai pasikartojančiais karščiavimo (drugio) priepuoliais. Paprastai maliarijos sukėlėjas perneša Anohpeles genties uodai.

Maliarija – plačiai paplitusi tropiniuose ir subtropiniuose regionuose: Afrikos, Azijos, Lotynų Amerikos teritorijose. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, yra daugiau kaip 100 šalių, kuriose galima užsikrėsti maliarija.

Svarbiausia maliarijos profilaktikos priemonė yra reguliarus antimaliarinių vaistų vartojimas ir apsauga nuo uodų įkandimų.

ULAC duomenimis, 2015 m. užregistruoti jau penki įvežtinės tropinės maliarijos atvejai. Keturi ligoniai užsikrėtė Afrikos šalyse (Malavi, Pusiaujo Gvinėjoje, Gvinėjoje) išvykę darbo tikslu ir vienas – keliaudamas po Madagaskarą. Nei vienas iš ligonių maliarijos profilaktikai vaistų nevartojo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų