Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Ligonių kasos primena: kojų venų operacijos turi būti atliekamos nemokamai

Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti pacientai neturi mokėti už kojų venų operacijas.
Chirurgas ruošiasi venų varikozės operacijai
Chirurgas ruošiasi venų varikozės operacijai / 123RF.com nuotr.

Kad ir koks operacijos metodas yra pritaikomas, už šias paslaugas sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl pacientui už jas papildomai mokėti nereikia, rašoma VLK pranešime žiniasklaidai.

Turint nusiskundimų dėl kojų venų pirmiausia reikia kreiptis į šeimos gydytoją toje gydymo įstaigoje, kurioje žmogus yra prisirašęs. Šeimos gydytojas, atsižvelgęs į paciento ligos diagnozę bei sveikatos būklę, gali paskirti tyrimus, išduoti siuntimą pas gydytoją specialistą pasikonsultuoti dėl operacijos būtinybės.

„Visais atvejais, jei išsiplėtusių kojų venų operacijos yra atliekamos pagal medicinines indikacijas, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu – chirurginiu, lazeriniu ar naudojant specialius venų klijus – ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmoka visą šios paslaugos nustatytą kainą. Gydymo įstaiga už operaciją, vaistus bei reikalingas specialias priemones papildomų priemokų prašyti negali“, – pabrėžia Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Kęstutis Speičys.

Siuntimą turintis pacientas gali rinktis ir gydytoją, ir gydymo įstaigą, kurioje bus atliekama operacija. Svarbu, kad būtų kreipiamasi į sveikatos priežiūros įstaigas, sudariusias sutartį su teritorinėmis ligonių kasomis dėl šių paslaugų teikimo.

Ligonių kasos primena, kad kiekvienas pacientas turi teisę gauti informaciją iš gydymo įstaigos, į kurią kreipiasi, apie nemokamas ir mokamas paslaugas bei tas, už kurias reikia primokėti iš dalies. Jei pacientas savo noru pasirenka brangiau kainuojančias paslaugas, medžiagas, procedūras, tuomet jis turi sumokėti gydymo įstaigai ne visą kainą, o skirtumą tarp ligonių kasų apmokamų ir naudojamų brangesnių priemonių.

Pacientui pasirenkant papildomas paslaugas ar procedūras, taip pat norint gauti paslaugas skubos tvarka, reikalingas jo sutikimas už tai sumokėti.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, praeitais metais buvo atlikta beveik 9 200 kojų venų operacijų. Tam prireikė 8,5 mln. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų.

Gydymo įstaigų, sudariusių sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis, sąrašus, galite rasti čia.

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos informacija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas