Ligos, apie kurias praneša staigus pilvo skausmas

Švelnus ar itin stiprus pilvo skausmas, kuris kartais atrodo nereikšmingas, dažnai įspėja apie rimtesnes sveikatos problemas, kurios pasireiškia labai įvairiomis skausmo formomis. Ir nors neretai dėl didesnių ar mažesnių skausmų esame linkę kaltinti tos dienos mitybą, iš tiesų signalas pilve gali pranešti apie gastroenteritą, skrandžio ir žarnų uždegimą, tulžies pūslės akmenligės priepuolį ar kitas problemas. Kaip laiku atpažinti ligą ir kada jau būtina kreiptis į specialistus, pataria „Eurovaistinės“ farmacininkė Regina Molotkova.
Moteris
Moteris / 123RF.com nuotr.

Simptomai, išduodantys ligą

Farmacijos specialistė pabrėžia, kad nagrinėjant kiekvieną galimą skausmo priežastį, reikėtų atkreipti dėmesį į tam tikrus simptomus. Staiga atsiradęs pastovus apatinės pilvo dalies skausmas, retkarčiais lydimas viduriavimo, dingęs apetitas ir spazmai, gali įspėti apie gastroenteritą, skrandžio ir žarnų uždegimą, kurį sukelia aštrus maistas, infekcija, alkoholio perteklius arba antibiotikai.

„Jei skausmas, prasideda ties bamba, o vėliau išplinta į dešiniąją apatinę pilvo sritį, taip pat pakyla kūno temperatūra ar užkietėja viduriai, galite įtarti apendicitą, kuris negydomas išsivysto į peritonitą – pilvaplėvės uždegimą“,– teigia R. Molotkova.

Pastovus arba spazminio pobūdžio skausmas po dešiniuoju šonkaulių lanku arba po mentėmis, kuris pasireiškia vidurių pūtimu, vėmimu, galimu temperatūros pakilimu, įspėja apie tulžies pūslės uždegimą arba tulžies pūslės akmenligės priepuolį. Skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opos pagrindiniai simptomai – deginantis skausmas pilvo centrinės dalies viršuje, suprastėjęs apetitas, krentantis svoris ir pykinimas.

„Iš esmės visos ligos gali pasireikšti ūmiu ar veriančiu pilvo skausmu, didžioji dalis gali sukelti pasikartojantį pilvo skausmą, o kai kurios jų reikalauja chirurginės operacijos. Bet kokia ūminė pilvo liga reikalauja ankstyvos, tikslios diagnozės, nes prognozė priklauso nuo nedelsiant pradėto gydymo“,– sako „Eurovaistinės“ atstovė.

Kada kreiptis į gydytoją?

Tik pajutus pirmuosius pilvo skausmus, R. Molotkova pataria naudoti nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, tokius kaip ibuprofenas, deksketoprofenas ar naproksenas. Virškinamojo trakto spazmus padeda atpalaiduoti drotaverino preparatai, tačiau, anot jos, pajutus neįprastus simptomus ar itin stiprų bei ilgiau besitęsiantį skausmą, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Jeigu išmatose pastebėjote kraujo, staigiai pradėjo kristi svoris, turite rimtų tuštinimosi problemų, tai gali būti net pirmieji žarnyno vėžio simptomai.

„Tokio pobūdžio simptomai dažniausiai pranašauja apie sunkesnę ligą ar būklę. Jeigu išmatose pastebėjote kraujo, staigiai pradėjo kristi svoris, turite rimtų tuštinimosi problemų, tai gali būti net pirmieji žarnyno vėžio simptomai“,– įspėja pašnekovė.

Vaistininkė atkreipia dėmesį ir į tai, kad kai kurias ligas patiems diagnozuoti gali būti sudėtinga, pavyzdžiui apendicitą, todėl, kilus bent menkiausiam įtarimui, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai