Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Liūdna atostogų baigtis – lagaminuose į namus parsivežtos blakės

Vasarą didelė dalis gyventojų atostogauja įvairiose poilsiavietėse, sodybose, keliauja į kitas šalis, į savo namus priima atvykstančius svečius. Tačiau turiningas poilsis gali baigtis liūdnai – namuose apsigyvenusios blakės. Blakėmis dažniausiai užsikrečiama keliaujant – šie kenkėjai parsivežami kartu su lagaminais.Viešbučiuose, lauko kavinėse, traukiniuose, autobusuose esančios blakės tiesiog užropoja ant žmogaus drabužių ir kartu grįžta į gyventojo namus, kur naktimis negailestingai siurbia kraują.
Turizmas
Turizmas / BFL/Tomolukšio nuotr.
Temos: 1 Blakės

Kenkėjų kontrolės ekspertai pataria imtis prevencinių priemonių.

Atvykę į viešbutį apžiūrėkite čiužinius

Blakių įkandimų galima išvengti, jei yra taikoma prevencija. Kenkėjų kontrolės ekspertai pataria pirmiausiai atvykus į viešbutį ar kitą apgyvendinimo įstaigą gerai apžiūrėti lovos čiužinį. Gyvi vabzdžiai slepiasi čiužinių siūlėse, lovos rėmų plyšiuose, vietose už lovos ar kampuose.

Suaugusios patalinės blakės yra 5 mm ilgio. Nesimaitinusios jos būna plokščios, ovalo formos ir šviesiai rudos spalvos, bet pasimaitinusios suapvalėja ir patamsėja. Užkrėstumą rodo ir ant čiužinio matomos tamsios arba juodos patalinių blakių išskyrų dėmės, kraujo taškeliai. Jei pastebimi šie požymiai, nedelsiant reikėtų pranešti viešbučio administracijai, kadangi blakės plinta žaibišku greičiu.

Skalbkite drabužius vandenyje, kurio temperatūra ne žemesnė nei +45 C temperatūroje.

Kenkėjų kontrolės ekspertai taip pat rekomenduoja parvykus, visus drabužius nedelsiant išskalbti +45 C vandenyje, gerai išvalyti, išsiurbti lagaminus. Šios priemonės sunaikina vabzdžius ir neleidžia išplisti po visus namus. Ekspertai teigia, jog patelė iš viso per savo 1,5 gyvenimo metų padeda nuo 200 iki 400 kiaušinėlių, iš kurių išsirita nimfos. Jos neriasi 5 kartus ir prieš kiekvieną nėrimąsi maitinasi krauju, kol subręsta iki suaugusios blakės.

Šis procesas dažniausiai trunka 30-40 dienų.

Tinkamai išvalykite įsigytus dėvėtus baldus ir kitus daiktus

Dažnai blakės į namus atkeliauja ir su antikvariniais ar dėvėtais baldais bei kitais daiktais. Perkant nenaujus daiktus, rekomenduojama juos gerai apžiūrėti, įsigijus išsiurbti. Jei yra galimybės patariama juos išvalyti karštais garais. Pastebėjus blakes, nedelsiant imkitės naikinimo priemonių.

Jei nutiko taip, kad namuose buvo pastebėtos patalinės blakės, patariama nedelsiant imtis naikinimo priemonių, kadangi atsiradus dideliam užkrėstumui šiuos kenkėjus išnaikinti patiems praktiškai bus neįmanoma.Kenkėjų kontrolės ekspertai pirmiausiai pataria nustatyti patalinių blakių buvimo židinius: apžiūrėti tapetų, visus sienų, lubų, grindų, miegamojo baldų plyšius, čiužinių klostes ir kt.

Atlikus šį žingsnį, rekomenduojama kruopščiai išvalyti visas vietas, kur pastebėtos blakės, išsiurbti. Tam, kad būtų užtikrintas norimas rezultatas, reikia imtis ir cheminių priemonių. Ekspertai įspėja, jog patalinėms blakėms naikinti naudoti reikia tas medžiagas, kurios nekenkia žmogaus ir augintinių sveikatai.

Kaip atpažinti blakės įkandimą?

Pastebėjus ant kūno įkandimus, dažnai kyla bereikalinga panika. Įkandimų, pabėrimų, gali atsirasti ne tik dėl blakių, bet ir dėl kitų kenkėjų, pavyzdžiui, uodų, ar tiesiog dėl alerginės reakcijos. Kenkėjų kontrolės ekspertai pateikia blakės įkandimo požymius. Blakių įkandimai neskausmingi, tačiau sukelia perštėjimą.

Įkandus blakei ant kūno lieka maži rausvi taškeliai, kurie matomi po nakties. Tokių taškelių ant kūno būna ne vienas, kadangi blakės pasižymi daugybiniais, pakartotiniais įkandimais. Po nakties raudoni kraujo taškeliai pastebimi ne tik ant kūno, bet ir patalynės.

Pastebėjus įkandimus ant kūno, kenkėjų kontrolės ekspertai pataria kreiptis į medicinos specialistus, kad būtų užkirstas kelias alerginei reakcijai ir antrinei infekcijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos