Patirties ir darbo krūvio svarba
LSMU Kauno ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja Jūratė Žebrauskienė pranešime spaudai pabrėžia, kad akušerijoje labai svarbus pastovus pakankamas darbo krūvis, praktinių įgūdžių tobulinimas, kvalifikacijos kėlimas. Kaip ir kiekvienoje medicinos srityje, tai yra būtina, nes bet kurio, net ir mažos rizikos gimdymo metu, situacija gali staiga pasikeisti.
„Pasaulinė praktika jau įrodė, kad moteriai gimdyti bei naujagimiui gimti yra nepalyginamai saugiau specializuotuose daugiaprofiliniuose stacionaruose, kur bet kuriuo paros metu galima gauti įvairiapusę ir pilnavertę medicininę pagalbą“, – įsitikinusi medikė.
Padidėjus reikalavimams užtikrinti Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą gimdymų skaičių ir turėti pakankamai licencijuotų akušerijos ginekologijos bei neonatologijos specialistų, kad būtų užtikrinamos saugios paslaugos visą parą, daliai gydymo įstaigų teks atsisakyti šios srities padalinių.
Skyriaus vadovė tvirtina, kad ligoninė tokiu atveju pajėgi priimti ir didesnius srautus.
„Nors dirbame pakankamu krūviu, atsiradus poreikiui, nesunkiai galėsime priimti daugiau gimdyvių“, – užtikrina J.Žebrauskienė.
Svarbūs ir profesiniai, ir komunikaciniai įgūdžiai
LSMU Kauno ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriaus vyresnioji akušerė Ilona Joneliūnienė šioje įstaigoje dirba jau daugiau kaip tris dešimtmečius ir yra nebe pirmą kadenciją išrinkta Lietuvos akušerių sąjungos prezidente, todėl gerai žino šiuolaikinės akušerijos aktualijas.
„Šių laikų gimdyvės ir jų artimieji yra reiklūs, žinantys savo vertę, todėl medicinos personalas turi būti ne tik geri savo srities žinovai, bet ir turėti puikius komunikacijos įgūdžius“, – kalba ji.
Tuo tarpu atstumas LSMU Kauno ligoninės pacientėms nėra tarp prioritetų renkantis, kur gimdyti.
„Į mūsų ligoninę jau seniai atvyksta gimdyvės iš įvairių šalies rajonų. Esame turėję ne vieną šeimą ir iš Klaipėdos, kitų tolimesnių regionų. Šiais laikais šeimai renkantis gimdymo stacionarą daugiausia lemia aplinka, saugumo garantijos, personalo profesionalumas ir, svarbiausia, požiūris į pacientes“, – aiškina ji.
Nepraranda namų jaukumo
Anot I.Joneliūnienės, įprasta manyti, kad didelėje gydymo įstaigoje galima užtikrinti pakankamą paslaugų spektrą ir pacientų saugumą, bet dėl to nukenčia įstaigos jaukumas bei šeimos privatumas.
„Mes pakeitėme šį stereotipą: po Akušerijos ginekologijos skyriaus renovacijos jame ne tik viskas atnaujinta, bet ir maksimaliai išsaugotas ir netgi padidintas gimdyvės bei jos šeimos privatumas“, – kalba I.Joneliūnienė.
Maksimaliai išsaugotas ir netgi padidintas gimdyvės bei jos šeimos privatumas.
Jaukumo, privatumo ir saugumo jausmą padeda sukurti galimybė gimdymo metu bei po jo visai šeimai būti kartu individualiose palatose ir visą parą, bet kuriuo metu gauti Naujagimių skyriaus gydytojų bei slaugytojų pagalbą ar patarimą.
Visos palatos čia – vienvietės su galimybe likti artimajam. Prie lovų yra įranga, kad moteris išsikviestų medicinos personalą tada, kai to nori. Taip saugoma šeimos ramybė.
Taip pat įstaiga daug dėmesio skiria moterims po gimdymo, turi palankios naujagimiams ligoninės statusą. Skyriuje konsultuoja žindymo specialistė, globojanti jaunas mamas ir teikianti patarimus, kaip sklandžiai pradėti žindymą.