Pasak pašnekovo, mūsų savijautą veikia daugybė aplinkos veiksnių, kurie dažnai vienas su kitu labai susiję. Įvairūs aplinkos veiksniai lemia ir daugelį mūsų sprendimų – netgi tai, kokį maistą mes renkamės.
Jau žinoma, kad mūsų smegenų neuronus labai gerai aktyvuoja pozityvus mąstymas. Ir priešingai, jeigu žmogus nuolat patiria stresą, negalime kalbėti apie efektyvų smegenų darbą. „Kai smegenys „užsiėmusios“ tik streso hormonų gamyba, susikaupti ir mąstyti produktyviai tikrai sunku. Taigi pozityvumas labai reikalingas. Juolab kad mums mąstant pozityviai organizmas pradeda gaminti laimės hormonus. Kai mes jaučiamės laimingesni, natūraliai mūsų smegenų veikla efektyvesnė.
Aišku, lengva pasakyti – būkime pozityvūs. Manau, kad pagrindinis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, – veikla, kuria užsiimame didžiąją dienos dalį. Jeigu darbas mums nepatinka, vakare natūraliai jausimės labai pavargę, nes smegenys, turėdamos prisiversti šiai veiklai, sunaudos kur kas daugiau energijos.
Beje, mūsų smegenys apskritai reikalauja daug energijos. Nors jos sudaro tik 2 proc. kūno masės, sunaudoja apie 20 proc. mūsų energijos, o jeigu patiriame stresą – dar daugiau. Todėl šioje situacijoje verta pagalvoti – arba turiu kažką keisti, arba sutarti su savimi, kiek laiko ir vardan ko užsiimsiu nemėgstama veikla“, – patarė T.Kravec'as.
Kaip tai susiję su maistu?