Taigi, kokius produktus verta valgyti dažniau?
Daržovių sriuba
Tikinama, kad sriuba padeda kovoti su virusais, infekcijomis, ramina. Geriausia skanauti pomidorų, paprikų, morkų sriubas ir jas gardinti tokiais prieskoniais kaip česnakas, čiobreliai, rozmarinai ir kitos žolelės. Be to, šilta, neriebi daržovių sriuba puikus maistas siekiantiems gyventi sveikiau.
Medus
Jame gausu triptofano, kuris įveikia nerimą ir ramina nervus. Medus išties puikus šiuo sezono metu, nes kovoja ir su peršalimo simptomais. Skanėste aptiksime ir kalio, kovojančio su streso hormonais, raminančio visą nervų sistemą.
Riešutai
Riešutuose gausu gerųjų riebalų ir įvairių vitaminų, mineralų. Ypatingasis – selenas, kuris užkerta kelią depresijai, nerimui, nuovargiui. Štai kodėl verta kasdien suvalgyti saujelę riešutų, kurie dar ir ilgam užtikrins sotumo jausmą.
Špinatai
Špinatuose aptiksime magnio, kuris atpalaiduoja kūną ir sielą, apsaugo nuo nervinio išsekimo, raumenų įtampos ir skausmų. Valgykite tiek šviežius, tiek apdorotus špinatus, tiesa, stenkitės rinktis ekologiškus.
Juodasis šokoladas
Ne veltui apie jį atsiliepiama taip teigiamai – gabalėlis juodojo šokolado gali priversti nusišypsoti net ir pikčiausią niurzgą. Valgant šokoladą gauname tokių laimės hormonų kaip serotoninas, endorfinai, dopaminas, dėl to galime pajausti palengvėjimą ir streso sumažėjimą. Šokoladas padeda reguliuoti kraujospūdį, susidoroti su stresu ir išvengti sezoninės depresijos, stiprina širdį. Skanaukite iki 30 g per dieną.
Bananai
Šiuose puikiuose vaisiuose gausu kalio ir magnio, kurie puikiai atpalaiduoja raumenis, ramina nervų sistemą. Bananai gerina nuotaiką, padeda įveikti depresiją, nes juose itin gausu amino rūgšties triptofano. Būtent dėl jo organizme gausėja serotonino – laimės hormono. Jeigu jums bananai nepatinka, panašiai veikia avokadai.
Avižos
Galbūt dažniau pradėsite pusryčiams rinktis avižų košę? Tai išties puikus pasirinkimas. Avižų košėje gausu natūralių antioksidantų, kurie mums dovanoja jaunystę, saugo nuo vėžinių susirgimų, kovoja su laisvaisiais radikalais, stiprina imunitetą, išvaiko infekcijas ir (o tai itin svarbu) atremia neigiamą aplinkos poveikį mūsų organizmui (t.y. sušvelnina streso ir įtampos kupinas dienas ir pan.) Nepakeičiamos aminorūgštys būtinos normaliai centrinės nervų sistemos veiklai. Todėl skanaukite košės į sveikatą!
Žalioji arbata
Žaliajai arbatai tenka daug liaupsių. Sakoma, kad ji padeda lieknėti, tačiau tai tikrai ne vienintelis jos privalumas. Ji mažina nuovargį ir teikia energijos, gerina fizinę ir protinę veiklą, normalizuoja cholesterolio kiekį kraujyje.
Šioje arbatoje daug A, C, K, P, E ir B grupės vitaminų, taip pat eterinių aliejų ir mineralinių medžiagų: geležies, magnio, mangano, natrio, fluoro, jodo, fosforo, aminorūgščių.
Arbatoje esantis teinas stimuliuoja nervų sistemą, širdies ir kraujagyslių veiklą. Teinas veikia kur kas švelniau nei kofeinas, kurio yra kavoje, be to, neužsilaiko organizme.