Maisto produktai, kurie padės geriau išsimiegoti

Mityba ir mūsų miego įpročiai pastaruoju metu tapo bene pagrindiniu mokslininkų tyrinėjimų objektu. Ir visai ne veltui – juk šie du aspektai yra vieni svarbiausių mūsų sveikatai.
Miegas
Miegas / „Fotolia“ nuotr.

Neseniai atlikti mokslininkų tyrimai atskleidė, kad tai, ką valgome, itin glaudžiai susiję ir su mūsų miego kokybe, taip pat ir mūsų miego kokybė yra susijusi su tuo, ką valgome.

Tad, pasirodo, tam, kad gerai išsimiegotumėte, labai svarbu žinoti, ką reikia valgyti. Šiuos maisto produktus, kurie padės naktį kokybiškai išsimiegoti, remdamasis mokslininkų įžvalgomis, vardija portalas huffingtonpost.com.

Kaip maistas veikia mūsų miegą?

Neseniai Pensilvanijos universitete atliktas didelės apimties mokslinis tyrimas atskleidė, kad asmenys, kurie į savo mitybos režimą retai įtraukia tokias sveikas medžiagas kaip selenas, kalcis ar lauro rūgštis, buvo linkę gerokai sunkiau užmigti ir išsimiegodavo daug prasčiau nei tie, kurie vartojo daugiau šių medžiagų turinčių produktų.

Tokios medžiagos, kaip vitaminas D ir C, magnis, cinkas, kalis, butano rūgštis ar likopenas, kaip pastebėjo mokslininkai, taip pat gerina miego kokybę.

Kokie produktai gerina miego kokybę?

Morkos

„Shuterstock“ nuotr./Morkos
„Shuterstock“ nuotr./Morkos

Jau minėtas Pensilvanijos universitete atliktas tyrimas atskleidė, kad produktai, kuriuose gausu alfa karoteno, itin efektyviai gerina miego kokybę, o šios medžiagos bene daugiausia turi morkos. Jose apstu ir kitų kokybiškam miegui svarbių medžiagų: vitamino B6 ir vitamino A bei biotino.

Vyšnių sultys

Fotolia nuotr./Uogos.
Fotolia nuotr./Uogos.

Dar vienas mokslinis tyrimas pastebėjo, kad vyšnių sultys organizme didina melatonino lygį, dėl to žmonėms pavyksta ilgiau ir kokybiškiau išsimiegoti.

Tyrimų metu dalyviams buvo duodama du kartus per dieną išgerti po 30 ml vyšnių sulčių: praėjus pusvalandžiui nuo atsikėlimo ryte ir likus pusvalandžiui iki einant miegoti vakare.

Taip pat skaitykite: Eksperimentas: kaip miego trūkumas veikia jūsų išvaizdą ir savijautą

Ir nors vyšnių sultyse melatonino yra kur kas mažiau nei kituose produktuose, jų naudą miego kokybei įrodė ne vienas tyrimas. Mokslininkai mano, kad miegą jos gerina dar ir dėl jų sudėtyje esančių antioksidantų.

Graikiniai riešutai

„Fotolia“ nuotr./Graikiniai riešutai
„Fotolia“ nuotr./Graikiniai riešutai

Šiuose riešutuose gausu melatonino, reguliuojančio miego kokybę. Rekomenduojama per dieną jų suvalgyti bent 30 gramų. Tiesa, graikiniai riešutai sveiki ne tik miegui, bet ir širdžiai dėl jų sudėtyje esančių omega-3 riebiųjų rūgščių, taip pat vitamino E, magnio ir biotino.

Graikiškas jogurtas

Fotolia nuotr./Graikiškas jogurtas
Fotolia nuotr./Graikiškas jogurtas

Jame gausu baltymų, kalcio ir vitamino B12 – visos šios medžiagos, mokslininkų tikinimu, yra itin svarbios miego kokybei.

Šį jogurtą galite valgyti tiek po pietų, tiek ir prieš miegą ar likus kelioms valandoms iki jo. Jei nesinori valgyti jo vieno, paskaninkite kitais miego kokybę gerinančiais produktais: riešutais, įvairiomis sėklomis ar vaisiais.

Moliūgų sėklos

„Fotolia“ nuotr./Moliūgų sėklos
„Fotolia“ nuotr./Moliūgų sėklos

Jei renkatės tarp saulėgrąžų ir moliūgų sėklų, be jokios abejonės, užkandžiaukite pastarosiomis, ypač jei norite geriau išsimiegoti. 100 gramų šių sėklų yra net 600 mg triptofano, kuris gerina atsipalaidavimą miegant ir netgi mažina depresijos simptomus.

Sėklose taip pat gausu cinko, melatonino, vitamino E, magnio, geležies ir baltymų. Suvartoti per dieną jų rekomenduojama bent ketvirtadalį puodelio.

Pomidorai

„Scanpix“ /  „Panthermedia“ nuotr./Pomidorai
„Scanpix“ / „Panthermedia“ nuotr./Pomidorai

Oranžiniai ir raudonieji pomidorai yra vieni geriausių miego kokybei itin svarbaus mineralo – likopeno – šaltinių. Negana to, mokslininkai tikina, kad likopenas itin naudingas ir širdies bei kalų sveikatai. Pomidoruose taip pat gausu vitamino C ir K bei biotino.

Lašiša

Fotolia nuotr./Lašišų karpačas
Fotolia nuotr./Lašišų karpačas

Lašišoje gausu vitamino B12, vitamino D ir B3, taip pat apstu seleno bei omega-3 riebiųjų rūgščių. Tad valgydami šią žuvį ne tik gerai miegosite, bet ir palaikysite puikią bendrą organizmo sveikatą.

Taip pat skaitykite: Miego pozos: kurios sveikiausios?

Šalto spaudimo kokosų aliejus

„Shutterstock“ nuotr./Kokosų aliejus
„Shutterstock“ nuotr./Kokosų aliejus

Pastaruoju metu kokosų aliejus dėl savo savybių organizmo, odos, bei plaukų sveikatai sulaukia itin daug dėmesio. Kokosų aliejus itin tinka ir ruošiant maistą, jame gausu lauro rūgšties, kuri gerina medžiagų apykaitą ir šiuo metu yra tiriama dėl antivirusinių, antigrybelinių ir antibakterinių, sveikatą saugančių savybių.

Tyras vanduo

Fotolia nuotr./Moteris geria vandenį
Fotolia nuotr./Moteris geria vandenį

Nors tai ir nėra maisto produktas, tačiau miegą gerina jis ne ką prasčiau. Vis tik jį verta gerti visą dieną, ne prieš miegą, kitaip miegoti neleis prisipildžiusi šlapimo pūslė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis