Gimnazijoje mokosi tik gimnazijinės klasės (I–IV) – 387 mokiniai. Nemokamą maitinimą gauna 72 mokiniai. Maistą tikrintoje ugdymo įstaigoje gamina individuali įmonė. Kokia tiksliai, komisija žiniasklaidai išplatintose išvadose nenurodo.
Gimnazijos mokiniai valgo valgykloje.
„Tikrinimo metu nustatyta gera maisto ruošimo higiena. Tikrinimo metu valgykloje pietus valgė 8–12 klasių nemokamą ir mokamą maitinimą gaunantys mokiniai. Vaikai gali nusipirkti obuolių už nedidelę kainą. Prie visų patiektų patiekalų patiekta troškintų arba žalių daržovių. Maistas patiektas estetiškai. Maistą prie stalų vaikai nešasi ant padėkliukų. Tarp valgymų ir valgymo metu vaikai gali atsigerti kambario temperatūros vandens“, – išvadose teigia Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Gudanavičienė.
Anot jos, valgykloje paprašius nemokamai galima gauti karšto vandens.
„Tiekiama arbata su cukrumi, bet vyksta cukraus mažinimas“, – rašoma išvadose.
Tikrinimo metu vaikai valgė: žirnių sriubą su bulvėmis, troškintą vištienos krūtinėlę su daržovėmis su bulvių koše, kopūstų ir morkų salotomis, gėrė arbatą su cukrumi (3 mg/100 ml).
Skelbimų lentoje, komisijos tikinimu, skelbiama visa reglamentuota informacija. Patiekiama informacija apie alergenus.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Maisto skyriaus Vyriausioji specialistė-valstybinė maisto produktų inspektorė Vita Šturmienė išvadose konstatuoja, kad mokyklos valgyklos patalpos tvarkingos, įranga ir inventorius švarūs.
„Pateikti maltiniai, kurių svoris atitinka deklaruojamą, patiekalo temperatūra užtikrinama pateikimo metu +69 C“, – teigia VMVT atstovė.
Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Regioninės politikos analizės skyriaus vyr. specialistė Ramutė Zungailienė išvadose pažymi, kad dėl renovacijos laikotarpiu neužbaigto vidaus remonto gimnazija neturi leidimo-higienos paso.
Mokinių maitinimo laikas, anot ŠMM atstovės, nėra reglamentuotas.
„Tiek per 15 min. pertrauką po 3 pamokų, tiek per 30 min. pertrauką po 4 pamokų pietauti turi galimybę mokiniai laisvai pasirinkę laiką“, – teigia ji.
„Valgyklos patalpos yra didelės, erdvios, prie įėjimo yra kriauklės, džiovintuvai, veidrodžio stiklo mozaika“, – priduriama išvadose.
R.Zungailienės teigimu, prie įėjimo į gimnaziją įrengtos 4 vaizdo kameros išorėje ir 1 viduje, bendru su mokyklos taryba sutarimu mokiniai pertraukų laikotarpiu gali laisvai išeiti iš gimnazijos teritorijos.
„Gimnazijai Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras yra skyręs sveikatos priežiūros specialistą, kuris lankosi gimnazijoje, veda sveikos gyvensenos bei sveikatai palankios mitybos užsiėmimus, kviečiasi lektorius, organizuoja renginius“, – tvirtina ŠMM specialistė.
Vaikų maitinimą Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje vertinusi komisija rekomendavo:
- daugiau dėmesio skirti rankų higienos įgūdžių formavimui;
- geriamąjį vandenį laikyti uždengtą.
Kokį balą iš 10-ies vaikų maitinimui skyrė komisija, išvadose nenurodoma.
Komisijai vertinant maitinimą gimnazijoje taip pat dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro atstovė.
SAM ir ŠMM patikrinimus ne tik ugdymo įstaigose, bet ir ligoninėse nusprendė organizuoti po to, kai socialinėje erdvėje vis pasirodydavo įrašų apie prastą maistą.