Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Medicinos slaugytojams – nemokama VU psichologų pagalba

Vilniaus universitetas (VU), įvertinęs COVID-19 pandemijos padarinius, nuo balandžio mėnesio kviečia visus Lietuvos medicinos slaugytojus registruotis specialiai sukurtai ir medicinos personalui pritaikytai internetinei įtampos mažinimo programai „FOREST“ (For recovery from stress).
VUL Santaros klinikos. Kova su koronavirusu
VUL Santaros klinikos. Kova su koronavirusu / Vidmanto Balkūno nuotr.

Ją kartu su Švedijos Linšiopingo universitetu sukūrė VU Psichotraumatologijos centro mokslininkai.

„Medicinos personalas susiduria tiek su kasdieniais darbiniais stresoriais, tiek su neeilinėmis sudėtingomis situacijomis, pavyzdžiui, pacientų mirtimis, nelengvomis pacientų artimųjų emocijomis ir panašiai“, – pranešime teigė VU Psichotraumatologijos centro vadovas Evaldas Kazlauskas.

„Neretai ši grupė patiria ne tik mums visiems pažįstamą stresą, bet ir užsitęsusį bei sudėtingesnį jo variantą – perdegimą. Žinoma, perdegimas veikia asmeninį, socialinį gyvenimą, profesinę ir kitas žmogui svarbias sritis“, – sakė jis.

Jo teigimu, COVID-19 pandemijos metu medicinos personalas gali tapti ypač pažeidžiamas dėl milžiniškų darbo krūvių, nežinomybės jausmo, nerimo dėl pacientų bei savo artimųjų sveikatos.

„Tiesiog privalu matyti, su kokiais sunkumais susiduria medicinos personalas, ir teikti profesionalią psichologinę pagalbą. Be to, ši pagalba turi būti lengvai prieinama, papildomai neapkraunanti šios itin užsiėmusios profesinės grupės“, – tvirtino VU profesorius.

VU skelbia, kad registruotis į programą gali medicinos slaugytojai iš visos Lietuvos, jei tik jaučia darbe patiriantys pernelyg didelę įtampą ir nori pagerinti savo savijautą.

Programa „FOREST“ bus galima naudotis šešias savaites.

Programa sukurta atsižvelgiant į vis didėjantį specializuotos psichologinės pagalbos poreikį, kurį dar labiau išryškino pasaulinė pandemija.

Šios programos dalyviai individualiai naudosis internetine programa, atliks trumpus stresą mažinančius pratimus, galės pasirinkti programos intensyvumą. Visos programos metu į jos naudotojų žinutes atsakys specialiai šiai programai pasirengusios VU psichologės.

Programoje sutikę dalyvauti asmenys kartu dalyvaus ir plataus masto tyrime.

„Tikime, kad tai padės geriau suprasti medicinos personalo patirtis ir atvers galimybių teikti daugiau profesionalios ir specializuotos pagalbos“, – teigė E.Kazlauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?