Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Medikai krauna kuprinę poilsiautojams. Ką pasiimti ir kaip ilsėtis?

Paplūdimyje ar poilsiavietėje kiekvienas laiką leidžia pagal savo poreikius ir norus, tačiau medikai ragina viską daryti su saiku ir nurodo, ko nepamiršti vykstant poilsiauti.
Kiekvienas keliautojas kelyje susiduria su sunkumais
Keliautojų kuprinės / 123rf.com nuotr.

Palangos paplūdimyje besiilsinti šiauliečių šeima tingiai laiką leidžia po skėčiu. Kaip LRT.lt teigė Violeta Zakuvienė, nei ji, nei jos vyras kepti saulėje nemėgsta. „Dažnai į paplūdimį pasiimame užkandžių, aš – knygą, vyras – laikraščių, ir taip praleidžiame pusdienį prie jūros. Tik vaikai mėgsta mirkti vandenyje“, – pasakoja moteris ir moja ranka į per bangas šokinėjančius mažamečius.

Tuo metu klaipėdiečių porelė jau kurį laiką paplūdimyje mušinėja tinklinio kamuolį. „Šiek tiek pasportuojame, tada šokame į vandenį, pagulim ir vėl pažaidžiam“, – sako Aistė. Savo ruožtu merginos draugas teigia pernelyg ilgai saulėje nebūnantis – pasimokė praėjusiais metais.

„Tada buvau Nidoje, neišsitepęs kremu nuo saulės pagulėjau kelias valandas, tad atostogos buvo beveik baigtos – perkaitau saulėje, dvi dienas praleidau žiūrėdamas televizorių. Draugė tada laiką leido paplūdimyje, o kai aš pasijaučiau geriau, tai ir atostogos baigėsi“, – nevykusias atostoga prisimena Tomas.

Tuo metu medikai sako, kad kiekvienas ilsisi pagal savo poreikius ir norus – vieni mėgaujasi saulės voniomis, kitiems patinka aktyvus poilsis, tačiau viską reikia daryti saikingai.

Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiasis dispečeris Igoris Lukaševas vardija dažniausius poilsiautojų nusiskundimus – perkaitimas, pakilusi kūno temperatūra, nudegimai, suretėjęs pulsas, įvairios smulkios traumos bei erkių įkandimai.

„Ilsėdamiesi žmonės turėtų nepamiršti su savimi pasiimti galvos apdangalo, pakankamą kiekį skysčių (tai gali būti paprastas ar mineralinis vanduo). Jei tenkina saulės vonios, reikia nepamiršti pasiimti apsauginį kremą nuo saulės, skėtį“, – LRT.lt teigia I. Lukaševas.

Pašnekovas primena, kad karštu oru būtina vengti alkoholinių gėrimų, nuo kurių saulėje žmogus greitai apsvaigsta bei netenka skysčių, sutrinka judesių koordinacija, gali įvykti nelaimingas atsitikimas, užmigęs saulėje gali perkaisti ar nudegti.

„Būtina prisiminti, kad vykstant poilsiauti į nepažįstamą vietovę, reikia tiksliai išsiaiškinti vietovės, kurioje jūs būsite, adresą, vietovės ar vandens telkinio pavadinimą, tam, kad jei įvyktų nelaimė, galėtumėte tiksliai nurodyti, kurioje vietoje esate“, – įspėja I. Lukaševas.

Pasak specialisto, jei vandens telkinio krantas jums nepažįstamas, nešokite į jį, apžiūrėkite krantą prieš poilsį: ar jis tinkamas nardymui, ar jame nėra daiktų (pvz. stiklo šukių), kurie gali jus sužeisti bei sugadinti poilsį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs