Mėgstate kavą? 8 būdai ją gerti sveikai

Kava išties turi savo privalumų – ji ne tik padeda ryte išlipti iš lovos, bet ir apdovanoja organizmą sveikomis medžiagomis. Nors mokslininkai ją vertina ganėtinai prieštaringai, daugelis sutinka, kad saikingas kavos vartojimas yra sveikas žmogaus organizmui.
Kava
Kava / „Fotolia“ nuotr.

Vis dėlto jei norite dar labiau pajusti kavos naudą sveikatai, turite žinoti keletą gudrybių, kurias pateikia portalas becomegorgeous.com.

Taigi siūlome pasimokyti ir nuo šiol kavą gerti tik sveikai!

1. Iš pradžių stiklinė vandens ir tik paskui – puodelis kavos

Nesvarbu, kad ir kokios rūšies kavą mėgstate – stipriąją espresso ar lengvąją latte, prieš gerdami ją turėtumėte išgerti stiklinę vandens. Ir šio patarimo itin svarbu laikytis ryte ką tik atsikėlus ir prieš geriant pirmąjį puodelį kavos.

Vanduo padės organizmui susigrąžinti skysčių balansą ir neleis patirti dehidratacijos, kas itin svarbu po ilgo nakties miego.

2. Svarbu – kokybė

Jei kavą geriate kasdien ar juo labiau kelis kartus per dieną, būtinai atsižvelkite ir į jos kokybę bei tai, kaip kava buvo užauginta, surinkta ir sumalta.

Pirkdami ekologišką kavą, galėsite būti užtikrinti, kad kavos pupelės nebuvo apipurkštos jokiais sveikatai kenkiančiais toksinais ar pesticidais, kurie turi neigiamos įtaikos žmogaus smegenims.

3. Skaičiuokite kalorijas

Puodelyje paprastos juodos kavos yra tik 5 kcal, o štai espresso „šūvis“ turi dar mažiau – tik 1 kcal. Vis tik nepamirškite, kad bet kurie priedai (pienas, grietinėlė, cukrus ar sirupas) kavos kalorijų skaičių gali gerokai padidinti.

Taip pat skaitykite: Ruošiame kavą namuose: 5 geros kavos paslaptys

Tad jei norite kavą gerti sveikai, verčiau rinkitės liesą grietinėlę ar pieną, cukraus įpraskite bertis kuo mažiau, o sirupais ir ledais pasiskaninti kavą pasistenkite kiek įmanoma rečiau.

4. Kavą malkitės patys

Gerdami šviežiai sumaltą kavą, organizmą aprūpinsite joje esančiais sveikais ir organizmui reikalingais antioksidantais.

Jei mėgstate kavą, tuomet tikrai turėtumėte mėgautis ir jos aromatu – o jis būna pats geriausias tuomet, kai kava būna šviežiai sumalta. Ir čia svarbu ne tik aromatas, bet ir gerosios kavos savybės.

Mat gerdami šviežiai sumaltą kavą, organizmą aprūpinsite joje esančiais sveikais ir organizmui reikalingais antioksidantais.

5. Į kavą – tik natūralūs prieskoniai

Jei norite paskaninti kavą, tikrai nebūtina iš karto griebtis įvairiausių sirupų – juose ne tik gausu nereikalingų kalorijų, bet ir apstu dirbtinų saldiklių, kurie neturi jokios naudos jūsų organizmui.

Vietoje jų verčiau rinkitės tokius natūralius prieskonius kaip cinamonas ar kardamonas – juose taip pat gausu antioksidantų. Į kavą taip pat dar galite įsiberti žiupsnelį kakavos ar gvazdikėlių.

6. Išbandykite ir kokosų aliejų

Tam, kad organizmas ryte įgautų kiek energijos, jam reikia ir šiek tiek riabalų, tačiau tai dar nereiškia, kad pusryčiams būtina valgyti sviestą. Kur kas sveikesnis pasirinkimas – lašelis kokosų aliejaus į kavą. Tokiu atveju organizmą aprūpinsite sveikosiomis omega-3 ir lauro rūgštimis. O jei kavą mėgstate gerti su pienu ir norite, kad ji būtų sveika, sau įprastą pieną keiskite kokosų pienu – jis daug liesesnis.

7. Iš pradžių – pusryčiai, o tik paskui puodelis kavos

Scanpix/Panthermedia nuotr./Kavos pupelės.
Scanpix/Panthermedia nuotr./Kavos pupelės.

Kofeinas ne tik mažina apetitą, bet taip pat gali sutrikdyti ir insulino gamybą jūsų organizme, jei kavą gersite visiškai tuščiu skrandžiu. Taigi vienas svarbiausių patarimų mokantis kavą gerti sveikai – tai gerti ją tik po maisto. Ir tai galioja ne tik kalbant apie rytą, bet ir apie visą dieną.

Jei ryte pusryčių nevalgysite ir vietoje jų išgersite tik puodelį kavos, vėliau dieną kur kas stipriau ir greičiau išalksite.

8. Atsisakykite kavos vakare

Jei kavą vartojate itin dažnai, tikriausiai pajutote, kad jos veiksmingumas suteikti žvalumo kiek sumažėjo, ir tai visiškai normalu, mat jūsų organizmas įgavo jai imunitetą. Vis tik nemanykite, kad dėl šios priežasties kavą galite gerti bet kada.

Taip pat skaitykite: Kavos tirščiai – ir trąša, ir šveitiklis

Gydytojai rekomenduoja kavos nebegerti jau nuo 14–17 valandos, priklausomai nuo to, kada einate miegoti. Jei šio patarimo neklausysite ir kavą gersite net ir po pietų, netrukus pastebėsite, kad vis sunkiau sekasi užmigti ir kokybiškai išsimiegoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų