Pranešime žiniasklaidai apie ją pasakoja Vilmantė Markevičienė, higienos prekių „Gentle Day“ kūrėja. Moteris griauna mitus apie menstruacinę taurelę ir padeda atskirti, kas tiesa, o kas – melas.
1 mitas. Tokia didelė taurelė netilps į makštį, jausis nešiojant, skaudės
Netiesa. Menstruacinė taurelė yra elastinga, kišama į makštį perlenkta (lenkimo būdų yra ne vienas), todėl nesukelia nepatogumų, o viduje išsiskleidžia ir prisitaiko prie makšties sienelių. Kadangi makštis yra elastinga, ji ten visai nejuntama.
Vienos moterys gan greitai pripranta prie taurelės naudojimo ypatybių, kitoms gali prireikti kelių ciklų priprasti, bet ji to verta. Be to, galima išsirinkti kelių dydžių taurelių.
2 mitas. Su taurele nepatogu keliauti
Netiesa. Tereikia tinkamai tam pasiruošti. Keliaujant su savimi reiktų turėti buteliuką vandens perskalauti taurelei ją išsiėmus arba intymiai higienai skirtų drėgnų servetėlių, kuriose nėra kvapiklių ar alkoholio. Svarbiausia neužmiršti nusiplauti ar nusivalyti servetėlėmis rankas prieš išsiimant taurelę, kad neįneštume infekcijos.
Po kiekvieno ciklo taurelę rekomenduoju dezinfekuoti – išvirinti: tada ji bus higieniška ir tarnaus ilgai.
3 mitas. Aplinkiniai gali pastebėti, kad aš su taurele
Ne, taurelė yra visiškai nematoma, net kai esate nuoga.
4 mitas. Menstruacine taurele sudėtinga naudotis
Ir taip, ir ne. Ji reikalauja šiek tiek daugiau priežiūros ir pripratimo, nei naudojant tamponus ar paketus. Yra kelios paprastos taisyklės. Pirma, taurelę reikia reguliariai (priklausomai nuo jūsų menstruacijų intensyvumo) išsiimti, išpilti kraują ir ją išplauti prieš dedant atgal. Antra, po kiekvieno ciklo taurelę rekomenduojama dezinfekuoti – išvirinti: tada ji bus higieniška ir tarnaus ilgai.
5 mitas. Su taurele negalima šlapintis ar tuštintis
Galima. Taurelės nereikia išsiimti nei šlapinantis, nei tuštinantis.
6 mitas. Jei taurelė persipildys, tai kraujas subėgs atgal – į gimdą
Ne, kraujas tiesiog pradeda sunktis per taurelėje esančias skylutes ir per taurelės viršų.
7 mitas. Su taurele negalima maudytis
Netiesa. Menstruacinė taurelė yra bene vienintelė higienos priemonė, su kuria galima maudytis, nes į ją nepatenka vanduo – todėl nereikia kas kartą išlipus eiti jos išsiplauti.
8 mitas.Taurele galima dalintis su savo mama ar drauge
Negalima. Taurelė yra kiekvienos moters asmeninė higienos priemonė, kuria dalintis su niekuo negalima.
9 mitas. Su taurele negalima sportuoti
Galima, tai itin patogi menstruacijų higienos priemonė norinčioms aktyviai sportuoti: plaukti, bėgioti, atlikti sudėtingus jogos ar gimnastikos pratimus.
10 mitas. Tai – atgyvena
Priešingai – menstruacinės taurelės tarp sąmoningų moterų tampa vis madingesnės, nes yra ekologiškos. Po menstruacijų nelieka kalno – įklotų ar tamponų – šiukšlių. Todėl gamtos apsauga ir klimato kaita besirūpinančios moterys vis dažniau renkasi menstruacines taureles.