Miegate neišsidžiovinę plaukų: ar žinote, kad tai kenkia plaukams?

Plaukų ir galvos odos priežiūra prasideda nuo paprasčiausių kasdienių dalykų, o jau po to keliauja prie specialių priemonių. Kartais, atrodo, net nesusimąstome, kaip plaukus gali paveikti tai, jog miegame jų neišsidžiovinę ar per stipriai surišę? Apie kasdienius plaukų ir galvos priežiūros įpročius kalbame su „Grožio menas“ salono plaukų stiliste Egle Zolyte.
Plaukai
Plaukai / Eglės Zolytės nuotr.

– Artėja šaltasis sezonas, ar jis signalas, kad plaukais, galvos oda reikės rūpintis labiau? Ar galima teigti, kad šiltuoju sezonu galima kiek pailsėti, o šaltuoju – reiktų rūpintis intensyviau?

– Plaukais ir galvos oda atidžiai reikia rūpintis visais metų laikais, nepriklausomai nuo to, ar tai vasara, ar žiema. Tik kosmetikos priemonių pasirinkimas skirtingas, plaukai gali pailsėti nebent nuo dažno džiovinimo.

Asmeninio arch. nuotr./Eglė Zolytė
Asmeninio arch. nuotr./Eglė Zolytė

– Gal galėtumėte išskirti kelis dalykus, kurie rudenį, žiemą yra svarbiausi, sakykim, plaukų drėkinimas, kaukės ar kas? Ar reikėtų šaltuoju sezonu keisti naudojamas plaukų priežiūros priemones į kitas, ar tai nulemia sezoniškumas?

– Šaltuoju metų laiku reikia taip pat rūpintis plaukais ir galvos oda kaip ir kitu sezonu. Tik šiuo laikotarpiu patariu naudoti ne drėkinančias, o maitinančias plaukų priemones – kaukes, kondicionierius, aliejukus, kurie giliai įsiskverbia į plauko vidų ir jį maitina, apsaugo nuo lūžinėjimo ir išsausėjimo.

– Kaip plaukas reaguoja į šaltį, sausą orą ir temperatūrų permainas? Tai, kad plaukai ima sausėti, „elektrintis“, rodo prastą plaukų būklę ar tai būdinga daugmaž visiems?

– Šaltas oras turi beveik tokį patį poveikį plaukams kaip ir veido bei viso kūno odai. Šaltis skatina drėgmės praradimą, dėl ko oda sausėja, įsivyrauja drėgmės disbalansas, kuriam didelę įtaką daro ir sausas bei šiltas oras patalpose. Toks smarkus temperatūrų skirtumas sausina plaukus, jie pradeda elektrintis ir skilinėti. To išvengti ar sumažinti padeda specialūs drėkintuvai patalpose, naktiniai plaukų serumai kaukės, kurie tepami prieš einant miegoti.

– Aš šaltuoju metu reikėtų vengti plaukų džiovintuvo? Ar jis dar labiau sausina plaukus? Gal džiovinti plaukus pusšilčiu, o ne karštu oru?

– Šaltuoju metu ypač patariu nevengti ir naudoti plaukų džiovintuvą. Džiovinant plaukus naudokite vidutinio karščio oro srovę, nepūskite labai karštos srovės arti galvos odos, nes galite ją įjautrinti ir paskatinti greitesnį riebalų išsiskyrimą. Taip pat rekomenduoju neiti į lauką drėgnais plaukais, dėvėti galvos apdangalus, taip apsaugosite plaukus ir galvos odą.

– Galbūt yra kažkokie kasdieniai įpročiai, kurie irgi daro neigiamą įtaką? Sakykime, miegoti surištais plaukais ar pan.?

Eglės Zolytės nuotr./Plaukai
Eglės Zolytės nuotr./Plaukai

– Pagal klientų pasakojimus, galiu išskirti keletą neigiamų įpročių, kurie ypač kenkia plaukams :

Miegas su šlapiais plaukais, skatina plaukų lūžinėjimą, šakojimąsi;

  • Stipriai surišti plaukai, skatina trūkinėjimą, patariu susipinti lengvą minkštą kasą, jeigu nemėgstate miegoti palaidais plaukais;
  • Ėjimas į lauką šaltuoju sezonu su drėgnais plaukais;
  • Galvos apdangalų vengimas žiemą;
  • Naudojami buitiniai produktai ant plaukų galų, šiuo atveju, gryni aliejai, o ne specialūs kosmetiniai. Džiovinant plaukus, patepus juos grynu aliejumi, plaukai „kepa“, dėl to ima lūžinėti.

– Yra priemonių, kurios vizualiai mus apgauna ir riebaluotus plaukus trumpam paverčia lyg ką tik išplautais. Kaip jos veikia plauką? Galbūt vertėtų jomis nepiktnaudžiauti?

– Greitas gyvenimo tempas, skubėjimas, laiko taupymas pastūmėjo žmones vis dažniau naudoti sausus plaukų šampūnus, kondicionierius. Tai yra išties geri produktai, jeigu jie nenaudojami nuolatos, o tik ekstra atvejais! Kitaip rizikuojate savo plaukų ir galvos odos sveikata. Šių priemonių sudėtyje gausu alkoholio, kuris sausina plaukus, ryžių ar kitų augalų krakmolo, kuris sugeria riebalus, kvapiklių, suteikiančių švarių plaukų pojūtį.

Dažnas šių priemonių naudojimas gali suketi rimtas plaukų ir odos problemas, kaip bėrimus, pūlinukus, slinkimą ir pan. Ypač šių priemonių nepatariama naudoti egzemą ar žvynelinę turintiems žmonėms.

Eglės Zolytės nuotr./Plaukai
Eglės Zolytės nuotr./Plaukai

– Dažnai kalbame apie plaukus ir galvos odą kaip bendrą dalyką, tačiau iš tiesų jų sveikata gali skirtis. Į ką atkreiptumėt dėmesį, kaip reiktų prižiūrėti galvos odą? Ką išskirtumėte, kaip pagrindinius dalykus, būtinus kokybiškai plaukų ir galvos odos priežiūrai? Kondicionierius, kaukes?

– Pagrindiniai dalykai plaukų ir galvos odos priežiūrai bei grožiui, tai tinkamos kosmetinės priemonės, mityba, vanduo, gyvenimo būdas.

Pagrindinės kosmetinės priemonės:

  • Šampūnas, kurį renkamės pagal galvos odos tipą – sausa, riebi, normali, pleiskanota, jautri ir pan. Dažna klaida, kad žmonės renkasi šampūną pagal plaukus, o ne pagal galvos odos tipą, tad ją pradeda niežėti, greitai susiriebaluoja, atsiranda pleiskanų ir panašiai, tad būkite atidūs rinkdamiesi šampūną.
  • Galvos odos šveitiklis, rekomenduojama naudoti 1–3 kartus per mėnesį, pagal poreikį. Jis padeda giliai išvalyti galvos odą nuo susikaupusių nešvarumų, kosmetikos priemonių likučių, stimuliuoja kraujotaką, kas sureguliuoja riebalų išsiskyrimą bei gerina kraujotaką. Renkantis galvos odos šveitiklį būtina atkreipti dėmesį, kad jo sudėtis būtų iš natūralių komponentų, be agresyvių, abrazyvinių, odą traumuojančių ir alergizuojančių dalelių.
  • Plaukų kondicionierius, kaukes, renkamės pagal plaukų tipą – natūralūs, dažyti, šviesinti, garbanoti, porėti ir pan. Kondicionierių patartina naudoti kiekvieno plovimo metu, kuris nereikalauja išlaikymo laiko, o nuskalaujamas iš karto, nebent naudojate purškiamą nenuskalaują kondicionierių. Tuo tarpu plaukų kaukę, rekomenduojama laikyti ant plaukų galų, kaip nurodo gamintojas. Naudoti pagal poreikį 2/3 kartus per savaitę.
  • Apsauga nuo karščio, pravartu naudoti šią priemonę, saugojant plaukus nuo per didelės drėgmės netekimo džiovinimo metu, tiesinimo ar garbanojimo metu.

Patarimas – plaukus džiovinkite su vidutine oro temperatūra, o tiesinkite bei garbanokite, ne aukštesnėje nei 190 laipsnių temperatūroje. Atminkite, kad prie 230 laipsnių temperatūros suardomas natūralus plauko keratinas, dėl ko plaukai lūžinėja, veliasi, praranda blizgesį.

Projektą #gražibefiltro inicijuoja maisto papildas „BioSil” .

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis