Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad nereikėtų skaičiuoti avelių ar spoksoti į lubas.
Štai keli miego specialisto ir knygos „The Power of When“ autoriaus dr. Michaelo Breuso patarimai.
Neikite į vonią, nebent labai spiria reikalas
Pasak M.Breuso, širdies ritmas padažnėja vien jum atsisėdus lovoje. Ką tai reiškia? Ekspertas tikina, jog širdis turi būti tam tikros būklės, kad nugrimztumėte į miego stadiją. Ši norma kiekvienam skirtinga, bet paprastai tai yra 60 dūžių per minutę.
Atsikeldami iš lovos, jūs sutrikdote tą ritmą ir priverčiate širdį varinėti kraują, t. y. sulaužote jos ansktesnę užduotį atlikti 60 dūžių per minutę – dabar ji plaks greičiau. Taigi jums grįžus į lovą, širdis pirmiausia vėl turės sulėtinti darbą, kad jūs užmigtumėte, o tai nenutiks akimirksniu.
TAIP PAT SKAITYKITE: Prabundate naktį tuo pačiu metu? Biologinis laikrodis gali nustatyti jus kamuojančią bėdą
Atsipalaiduokite ir nežvilgčiokite į laikrodį
Dr.M.Breusas tvirtina, jog dauguma žmonių jaučia nepaaiškinamą baimę išmiegoti mažai valandų, nors ir suvokia, jog viena trumpa naktis – toli gražu dar ne pasaulio pabaiga. Kai tokie žmonės atsibunda vidury nakties ir negali užmigti, jų pirmas instinktyvus veiksmas dažniausia būna pažvelgti į laikrodį ir pažiūrėti, kiek dar valandų liko iki žadintuvo skambučio.
Miego ekspertas pataria taip nedaryti, o geriau pasistengti atsipalaiduoti. Kai esate sunerimę ar susijaudinę, praktiškai gana sudėtinga užmigti. Taigi išvalykite savo mintis, kad miegas vėl jus pasigautų.
TAIP PAT SKAITYKITE: Žmonos savižudybę išgyvenęs Algirdas: vairuodamas automobilį leisdavau sau rėkti visa gerkle