Miegokite saldžiau: ką atskleidžia jūsų miego įpročiai?

Vartotės lovoje ir jau pametėte avelių skaičių? Iš nuovargio jau merkiasi akys, tačiau užmigti niekaip nepavyksta? Tokia savijauta ir erzina, ir dar labiau vargina. Galiausiai keliamės su skaudančia galva, išsunkti ir visiški nedarbingi.
Pora žiovauja.
Pora žiovauja. / Fotolia nuotr.

Tačiau ne tik nemiga, bet ir nuolatinis noras miegoti, prabudimas paryčiais ir kiti miego įpročiai gali varginti. Žinoma, galite apie tai pasikalbėti su gydytoju, tačiau patartina ir peržiūrėti savo dienos režimą.

Problema: pramiegate žadintuvą

Galima priežastis: neaktyvi skydliaukė

Daugumai žmonių pakanka 7–9 valandų miego. Tačiau jeigu jūs niekaip nepasisotinate miegu, gali būti, kad jūsų skydliaukė veikia ne pagal planą. Dėl šios priežasties gali sulėtėti ir jūsų medžiagų apykaita.

Problema: prabundate paryčiais, pavyzdžiui, 5 valandą ryto, nesvarbu, kada nuėjote miegoti

Galima priežastis: cirkadinio ritmo sutrikimai

Tai reiškia, kad jūsų vidinis laikrodis sutriko ir jam reikalinga šiokia tokia pagalba, kad jis sugrįžtų į ritmą. Galite vartoti melatonino papildus ir apriboti dirbtinės šviesos šaltinius, kad jūsų miegas taptų malonesnis.

Problema: jūs negalite užmigti be televizoriaus

Galima priežastis: nerimas

Televizija jus atitraukia nuo įvairiausių minčių, todėl iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti geras dalykas, visgi, neapsigaukite – žala jums garantuota. Televizoriaus šviesa padidina streso hormono išsiskyrimą, todėl specialistai sako, kad reikia rinktis raminančias meditacijas ar geriau paskaityti knygą. Apskritai visus šviečiančius ekranus – nuo kompiuterio ir išmaniojo telefono, reikia padėti į šalį likus bent valandai iki miego. 

Taip pat skaitykite: Žmogaus biologiniam laikrodžiui suderinti – tinkamas apšvietimas

Problema: jūs jaučiatės labai pavargę kiekvieną rytą, nors miegojote pakankamai

Galima priežastis: miego apnėja

Miego apnėja reiškia, kad miegodami jūs kuriam laikui nustojate kvėpuoti, o tai kenkia miego kokybei. Tam, kad išspręstumėte bėdą, būtinai kreipkitės į gydytoją, kad jis atliktų visus tyrimus ir padėtų jums mėgautis saldžiu miegu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų