„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Minutė nusiraminimui: 5 vaizdai, kurie akimirksniu atpalaiduoja

Metų pabaiga – įtemptas metas. Jaučiamės pervargę, patiriame daugiau streso. Susidoroti su tuo galima įvairiai – lankyti jogą ar pilatesą, užsiimti meditacija, pagulėti karštoje vonioje ar pasivaikščioti parke. Tačiau jei to padaryti šią akimirką neįmanoma, o nusiraminti norisi, išmėginkite šį pratimą – mūsų nervų sistemą atpalaiduoti gali šie keli paveikslėliai.
Laiminga moteris
Atsipalaidavusi moteris / Vida Press nuotr.

Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad net ir žiūrėjimas į nuotrauką daro teigiamą poveikį nervų sistemai.

Žaliuojanti gamta

Jau seniai pastebėta, kad tie, kurie gyvena žaliose erdvėse (net jei tai didmiesčio daugiabutis šalia parko), patiria mažiau streso. Gyvenamosios vietos dėl to nepradėsime keisti, tačiau galima pasinaudoti šiomis žiniomis: esant galimybei dažniau leisti laiką gamtoje, o nesant galimybei – žiūrėti į žalias erdves nuotraukose. Susiraskite internete jums labiausiai patinkantį gamtos vaizdą ir užsidėkite ant kompiuterio ekrano. Arba išsisaugokite mūsų straipsnio nuorodą ir kaskart, pajutę kylančią įtampą, peržvelkite šias nuotraukas.

Vida Press nuotr./Wistmano giria Didžiojoje Britanijoje
Vida Press nuotr./Wistmano giria Didžiojoje Britanijoje

Mėlyna spalva

Tai daugelio žmonių mėgstama spalva. Nors ji šaltų atspalvių, tyrimai rodo, kad mėlyna turi teigiamą psichologinį poveikį. Žmonėms ji asocijuojasi su pozityviais dalykais: dangumi, jūra, vandeniu; atitinkamai ir su teigiamomis savybėmis – ramybe, laime, taika, viltimi, komfortu, ir beveik niekam nekelia neigiamų asociacijų.

Vida Press nuotr./Mėlyna spalva
Vida Press nuotr./Mėlyna spalva

Banguojanti jūra

Tiek jūros ošimo ar į krantą dūžtančių bangų garsas, tiek pačios jūros ar vandenyno vaizdas pasižymi raminamuoju poveikiu. Manoma, kad jūros vaizdas žmonėms suteikia saugumo jausmą, nes vanduo – tai gyvybė. Galite pamėginti ir žiūrėti į tekančio upelio nuotraukas – poveikis turėtų būti panašus.

Vida Press nuotr./Jūra
Vida Press nuotr./Jūra

Natūralūs fraktalai

Gamtoje aptinkami fraktalai taip pat turi raminamąjį poveikį. Snaigės, lapai, kriauklės, gėlės, upės žiotys ir t. t. mūsų smegenų priimamos teigiamai, nes tai evoliucijos, gamtos dalis.

Fraktalai – tai sudėtinis geometrinis darinys, kurio atskiri fragmentai yra panašūs arba identiški visumai arba kitiems fragmentams. Pagrindinė fraktalų savybė yra panašumas į save.

Vida Press nuotr./Jūros kriauklė
Vida Press nuotr./Jūros kriauklė

Rankų darbo raštai

Nors tai ne gamtos kūriniai, o žmogaus rankų darbas, atsikartojantys raštai vis tiek turi panašų poveikį. Kadangi raštai tiksliai atsikartoja, smegenys į juos reaguoja kaip į natūralius fraktalus. Taigi žiūrint į architektūrinius šedevrus, mozaikas, pietietiškas plyteles, galima sulaukti malonių pojūčių – pajusti kūną užliejančią ramybę, atsipalaidavimą.

Vida Press nuotr./Raštai
Vida Press nuotr./Raštai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau