Vasarą mūsų organizmas netenka daug vandens su prakaitu. Dėl to dažnai jaučiame troškulį, kuris mums primena, kad reikia atsigerti vandens. Žiemą troškulio dažniausiai nejaučiame, tačiau tai, pasirodo, apgaulingas pojūtis.
Sausas oras
Prasidėjus šildymo sezonui, didžiąją laiko dalį praleidžiame patalpose, kuriose yra labai sausas oras. Pasirodo, radiatoriai, „ištraukdami“ iš aplinkos drėgmę, taip pat sėkmingai ją „ištraukia“ iš mūsų kūno. Visi esame pastebėję, kad šaltuoju metų laiku reikia daugiau priežiūros odai, kadangi ji išsausėja. Dėl tos pačios priežasties kartais skilinėja lūpos. Visi šie požymiai rodo, kad per mažai geriame vandens.
Prakaitavimas
Nors prakaitavimas labiau siejamas su vasara, žiemą mes prakaituojame ne mažiau. Mat šaltuoju metų laiku sudėtingiau nutaikyti teisingą aprangą, todėl, kai tenka paėjėti greičiau ar ilgiau pabūti patalpoje, suprakaituojame. Beje, iš burnos einantis garas šaltą dieną taip pat yra organizmą paliekantis vanduo.
Persivalgymas
Tradicinės metų pabaigos šventės neretai turi pašalinį poveikį – per jas mes visada persivalgome. Vanduo gali padėti subalansuoti medžiagų apykaitą ir pašalinti iš organizmo toksinus. Taigi šiuo periodu būtina prisiminti vandenį. Kiek jo reikėtų išgerti? Apskaičiuoti galima pagal tokią formulę: 30 kg kūno masės – 1 litras vandens. Jeigu vartojame alkoholio, taurę vyno reikėtų užgerti viena stikline vandens. Mat alkoholis taip pat pašalina iš organizmo skysčius.
Dar vienas labai naudingas patarimas – kai užsimanome valgyti, o šaltuoju metu laiku mūsų apetitas būna padidėjęs, pirmiausia išgerkime stiklinę vandens. Alkį labai dažnai galima supainioti su troškulio pojūčiu.
Apsauga nuo virusų
Jeigu organizmui trūksta vandens, dėl išsausėjusios gleivinės jam sunkiau kovoti su aplinkoje esančiais virusais ir bakterijomis. Akivaizdus požymis, kad reikia gerti daugiau vandens, – sausumas nosyje.
Taigi, žiemą, kaip ir vasarą, ant savo darbo stalo visada turėkite vandens ir gurkštelėkite kiekvieną kartą, kai už stiklinės užklius jūsų žvilgsnis.