Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Moters higiena vasarą: kokių klaidų nedaryti norint išvengti nemalonių pojūčių

Vasara – atostogų, kelionių ir maudynių sezonas, kai daugiau judame, prakaituojame, o tai neretai sąlygoja nemalonų diskomfortą intymioje zonoje. Tad ką moteris turi atminti besimaudydama tiek jūroje, tiek gėluose vandenyse ir kaip tinkamai pasirūpinti savo asmenine higiena?
Mergina deginasi
Mergina deginasi / 123RF.com nuotr.

Kaip portalui manodaktaras.lt sakė „Nordclinic“ gydytoja akušerė ginekologė Viktorija Ambroževičiūtė, vasarą dėl šilto oro kur kas daugiau prakaituojame, o ir dažnai norisi atsivėsinti įvairiuose vandens telkiniuose:

„Dėl galimų makšties mikrofloros pokyčių svarbu maudytis švariuose vandens telkiniuose ar baseinuose. Po maudynių reikia stengtis nesudaryti palankios terpės makšties infekcijoms plisti vilkint šlapią maudymosi kostiumėlį, todėl rekomenduojama pasikeisti į sausas ir švarias kelnaites.“

Manodaktaras.lt/Viktorija Ambroževičiūtė
Manodaktaras.lt/Viktorija Ambroževičiūtė

– Ar galimos maudynės menstruacijų metu? Ką būtina apie tai žinoti?

– Menstruacijų metu maudytis tikrai galima. Kaip minėjau, svarbu, jog tai būtų neužteršto vandens telkinys. Naudojant tamponus, po maudynių svarbu nedelsiant pasikeisti, nes tamponas sugers ne tik menstruacijų kraują, bet ir vandenį, taip sudarydamas sąlygas makšties infekcijoms.

Tuo tarpu naudojantis menstruacine taurele, jos išsiimti ir plauti po kiekvieno buvimo vandenyje nereikia, nes taurelė priglunda prie makšties sienelių ir, sudarydama vakuumą, neleidžia menstruaciniam kraujui pratekėti ar vandeniui patekti į ją.

Jei jau nutiko taip, kad dėl kitų priežasčių reikia ištuštinti menstruacinę taurelę, svarbu ją švariai išplauti ir įsidėti naujai švariomis rankomis, todėl rekomenduoju kelionių metu su savimi turėti švaraus vandens.

– Ar susirgimai pienlige dažnesni vasaros metu?

– Tikrai taip, visų pirma dėl to, kad vasara – atostogų metas, kai labiau atsipalaiduojama, daugiau praleidžiama laiko gamtoje, keliaujama, neretai patiriamos ir stresinės situacijos – visa tai gali išbalansuoti makšties mikroflorą.

Dažnai ši liga gali pasireikšti nusilpus imuninei sistemai, sergant cukriniu diabetu, vartojant kontraceptines tabletes, po antibakterinio gydymo, vartojant aštrius, sūrius ir turinčius daug cukraus patiekalus, plaunant makštį iš vidaus.

Pienligė (kandidozė arba makšties grybelinė infekcija) pasireiškia:

  • lytinių organų niežuliu, perštėjimu,
  • varškės pobūdžio makšties išskyromis,
  • lytinių organų paraudimu,
  • skausmu lytinių santykių metu,
  • skausmingu šlapinimusi.

Dažnai šie simptomai kartojasi ar paūmėja po lytinių santykių, prieš arba po menstruacijų. Visais šiais atvejais rekomenduojama kreiptis į gydytoją ginekologą, kad skirtų tinkamą gydymą. Esant dažniems pasikartojimas, neretai skiriamas ilgas gydymo kursas.

Dažnai šie simptomai kartojasi ar paūmėja po lytinių santykių, prieš arba po menstruacijų.

Patariu moterims neplauti makšties iš vidaus, plauti išorinius lytinius organus intymiai higienai skirtais prausikliais, stengtis mityboje užtikrinti pakankamą probiotikų kiekį ir pakankamą vandens vartojimą.

– Kalbant apie intymios higienos priemones, kaip dažnai jas galima naudoti?

– Prausiant išorinius lytinius organus, svarbu pasirinkti intymiai higienai pritaikytas priemones, nenaudoti dušo želės ar šampūno. Prausiantis dažniau nei du kartus per dieną, patartina naudoti tik šiltą vandenį.

Jei taip nutiko, jog nėra galimybės praustis po tekančiu vandeniu, galima naudoti drėgnas vienkartines servetėles, skirtas lytinei higienai, ar vienkartines servetėles, kurios impregnuotos tik vandeniu.

Kalbant apie bikini depiliaciją, deja, tačiau skutant, depiliuojant vašku, pažeidžiamas paviršinis odos sluoksnis, tuomet oda tampa jautresnė. Tad atlikus depiliaciją, svarbu neskubėti iš karto degintis saulėje, maudytis vandens telkiniuose, stengtis dėvėti laisvas, švarias ir medvilninio audinio kelnaites, laidžias drėgmei ir orui.

Skutant, depiliuojant vašku, pažeidžiamas paviršinis odos sluoksnis.

Patarimai, ką verta atsiminti ir kokių klaidų nedaryti norint išvengti įvairių susirgimų bei nemalonių pojūčių intymioje srityje:

  1. Po maudynių nevilkėti šlapių maudymosi drabužių.
  2. Maudantis menstruacijų metu, užtikrinti atitinkamą higieną po maudynių.
  3. Neskubėti po depiliacijos mėgautis saulės ir vandens voniomis.
  4. Dėvėti natūralaus audinio neapspaustus apatinius rūbus.
  5. Atsiradus nemaloniems pojūčiams išorinių lytinių organų srityje ar makštyje, nedelsiant kreiptis į gydytoją akušerį-ginekologą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas