„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Namų vaistinėlė: kaip pasiruošti dažniausiai užklumpančioms ligoms?

Išlindus pirmiesiems pavasario saulės spinduliams, šilumos išsiilgę žmonės nusiriša šalikus, nusiima pirštines ir kepures. Tačiau apgaulingi orai ir noras per anksti nusimesti sunkius drabužius grįžta gerklės skausmu ar varvančia nosimi. Vaistininkai įspėja, kad su pirmaisiais pavasariniais saulės spinduliais ligų sezonas nesibaigia, o dažnai pasitaikančios ligos ir virusai gali užklupti bet kada.
,,Camelia" vaistinė
,,Camelia" vaistinė / Projekto partnerio nuotr.

Pirmoji pagalba, netikėtai užklupus ligai – namų vaistinėlė. Mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Liubov Stolė pataria, kokius vaistinius preparatus turėtume turėti savo namų vaistinėlėje, kad būtume pasiruošę atremti užklupusius negalavimus.

Pavasarį – peršalimai ir alergijos

Pasak „Camelios“ specialistės L. Stolė, pavasarį vaistines užplūsta gausybė sergančiųjų – dažniausiai pagalbos prašyti atvyksta peršalimo ligų ir pavasarinių alergijų kamuojami pacientai.

„Mūsų krašte peršalimo sezonas neretai užsitęsia. Saulę pamatę žmonės rengiasi ploniau, juos pertraukia skersvėjis, sušąla kojos, o tuomet ir vėl užklumpa peršalimo ligos. Pavasarį taip pat prasideda alergijos, todėl būtina tam iš anksto ruoštis“, – sako vaistininkė.

L. Stolė teigia, kad tinkamai pasiruošę gyventojai savo namų vaistinėlėje turėtų laikyti priešalerginių vaistų, vaistų nuo gerklės skausmo, slogos ir temperatūros. Tai bene pagrindiniai preparatai, kuriuos specialistai rekomenduoja savo namuose turėti visuomet.

Pagrindinė klaida – pasibaigęs vaistų galiojimo laikas

Dažnai žmonės mano esą pasiruošę bet kokiai užklupusiai ligai, o jų namų vaistinėlėje esą galima rasti priemonių nuo visų ligų. Tačiau specialistai pastebi, kad neretai gyventojai daro vieną svarbią klaidą – nepatikrina, ar vaistai vis dar tinkami vartojimui.

„Ar vaistų galiojimas nepasibaigęs, rekomenduojama tikrinti kas pusę metų. Vaistų galiojimo trukmės nepatikrinimas – viena dažniausiai pasitaikančių klaidų. Tokiu atveju, netikėtai užklupus ligai, pacientai negali pasinaudoti namuose jau turimais, tačiau nebegaliojančiais vaistais, ir operatyviai kibti į kovą su liga“, – sako mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė L. Stolė.

Vaistininkė taip pat rekomenduoja kiekvienam pacientui atsižvelgti ir į asmeninę ligos istoriją, lėtines ligas bei organizmo polinkį sirgti vienomis ar kitomis ligomis. Namų vaistinėlėje visada turėtų būti vaistai, galintys palengvinti lėtinės ligos paūmėjimą.

„Komplektuojant savo namų vaistinėlę, reikia atkreipti dėmesį į paskutiniu metu sirgtas ligas ir įžvelgti tendencijas. Nebūtina savo namų vaistinėlės prikrauti krūva vaistų, tačiau patariama pasirūpinti tais, kurie jums naudingi ir aktualūs. Galbūt jau kelis kartus sirgote peršalimu, o galbūt jau antrą kartą pasireiškė alerginė reakcija, tad reikia stebėti savo organizmą“, – pataria vaistininkė L. Stolė.

Pasirūpinkite vitaminais

Specialistė taip pat pataria į savo namų vaistinėlei reikalingų preparatų sąrašą įtraukti ir vitaminus. Nualintas organizmas labiau linkęs pasiduoti ligoms ar alergijoms, todėl būtina jį stiprinti.

„Žmonės galvoja, kad žino, kaip apsisaugoti, tačiau ne visi prisimena, kad, nusipirkus vitaminus, juos reikia ir vartoti. Taigi, siekiant saugoti savo organizmą, patariama nepamiršti, kad atėjus pavasariui ir išlindus pirmiesiems saulės spinduliams, būtina stiprinti imunitetą ir save saugoti“, – priduria vaistinių tinklo „Camelia“ specialistė.

Namų vaistinėlė padės ir sutaupyti

Racionaliai sukomplektuota namų vaistinėlė gali padėti išvengti didelių su dažniausių ligų gydymu susijusių išlaidų. Gerai pažinodami savo namų vaistinėlės turinį, išvengsite nereikalingų vaistų pirkimo, kai toks pats vaistas dar yra likęs nuo ankstesnio sirgimo. Be to, namuose turėdami pagrindinius greitą pagalbą ir palengvėjimą suteikiančius vaistinius preparatus, užkirsite kelią ligos paūmėjimui, kurį gydyti kainuoja jau kur kas brangiau.

Vaistininkė taip pat pataria drąsiai patarimo klausti specialistų. Net ir tokiu, rodos, paprastu klausimu kaip vaistiniai preparatai namų vaistinėlei. Vaistininkas ne tik patars, kokius vaistus svarbu turėti, bet ir padės juos išsirinkti racionaliai bei taupiai. Mat tinkamas vaistinių preparatų derinimas – vienas iš būdų ligas įveikti mažesnėmis išlaidomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų