Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Negydoma sloga gali virsti sinusitu: kaip išvengti komplikacijų

Daugelis žino šmaikštų posakį, kad gydoma sloga išnyksta per septynias dienas, o negydoma – per savaitę. Tačiau juo vadovaujantis, rizikuojama sulaukti rimtų komplikacijų. Neretai pasitaiko atvejų, kai net ir gydoma sloga užsitęsia, o gal net perauga į sinusitą. Būna ir taip, kad sloga užsitęsia ir dėl pačių sergančiųjų kaltės, netinkamai vartojant paskirtus vaistus.
Liga
Sloga / Vida Press nuotr.

Žiniasklaidai išplatintame pranešime rašoma, kaip išvengti slogos sukeliamų komplikacijų.

Sloga yra bene vienas iš nemaloniausių negalavimų, pasireiškiančių atklydus permainingiems orams. „Eurovaistinės“ farmacininkė Rasa Keraitė sako, kad sloga gali atsirasti nusilpus organizmo imuninei sistemai, dėl peršalimo, staigios temperatūrų kaitos. Jei imunitetas nusilpęs, nosies gleivinės uždegimu lengvai susirgti gali ir maži vaikai, ir suaugusieji. Ypač tai pavojinga kūdikiams, nes sloga trukdo mažyliams kvėpuoti pro nosį.

Simptomai paprastai atsiranda praėjus dviem ar trims dienoms po užsikrėtimo. Pasak vaistininkės, pradžioje juos galima gydyti liaudiškomis priemonėmis.

„Scanpix“ nuotr./Sloga
„Scanpix“ nuotr./Sloga

„Norint palengvinti nemalonius pojūčius, naudinga gerti arbatas su medumi, mirkyti kojas karštame vandenyje su druska, daryti inhaliacijas. Simptomams sumažinti tinkamos alavijo sultys – jas reikėtų lašinti kasdien į nosį po 3–4 lašus triskart per dieną ir gerai įmasažuoti“, – sako vaistininkė.

Taip pat galima rinktis iš didelės įvairovės lašų slogai gydyti ar kitų preparatų, tačiau, renkantis juos, svarbu žinoti, kad tokius preparatus naudoti galima ne ilgiau nei septynias dienas. Pasak vaistininkės, dažna klaida, kurią dar vis daro nemažai žmonių, yra per ilgas lašų slogai gydyti naudojimas. Dėl to gali išsivystyti medikamentinė sloga, išsausėti nosies ir pradėti trūkinėti nosies gleivinė.

Taip pat svarbu žinoti, kad purškalą reikia šnypšti į kiekvieną šnervę atskirai, antrąją tuo metu užspaudžiant – antraip infekcija gali išplisti ir sukelti ausų uždegimą.

Peraugti į sinusitą

Pasak farmacijos specialistės, sloga gali tęstis iki dešimties dienų, bet jeigu simptomai jaučiami ilgiau – tai jau gali būti sinusito požymis. „Sinusitui būdingos pūlingos išskyros, tekančios iš nosies arba į ryklę, nosies užgulimas, veido ar galvos skausmas bei spaudimo pojūtis, taip pat gali susilpnėti ar visai išnykti uoslė, pasireiškia silpnumas, karščiavimas“, – išskiria R.Keraitė.

Dažna klaida – per ilgas lašų slogai gydyti naudojimas. Dėl to gali išsivystyti medikamentinė sloga, išsausėti nosies ir pradėti trūkinėti nosies gleivinė.

Norint išvengti sinusito, būtina nenumoti ranka į atsiradusią slogą, o nuo pat pirmos dienos ją gydyti, taip pat skirti laiko poilsiui, valdyti patiriamą stresą, aktyvinti imuninę sistemą. O jei vis dėl to pasireiškė sinusito simptomai – nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Rūpintis oda

Sergant sloga neretai diskomfortą sukelia ir odos sudirgimai aplink nosį – oda parausta, pradeda šerpetoti. Farmacininkė sako, kad sudirgimo išvengti beveik neįmanoma, tačiau galima sumažinti nemalonius pojūčius.

„Šnypščiant nosį reikėtų naudoti minkšto pluošto servetėles, taip pat kelis kartus per dieną tepti odą specialiais nosies tepalais ar riebiais raminančiais kremais“, – nurodo R.Keraitė.

Šaltuoju metų laiku mūsų oda apskritai linkusi sausėti, tad ją reikia dažniau drėkinti. Pasak vaistininkės, sudirgusiai odai tinkamiausi tie produktai, kurių sudėtyje gausu cinko, kalcio, pantenolio ir vitaminų, nes jie padeda atstatyti odos būklę ir mažinti uždegimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų