Peržvelkite savo dienos rutiną ir atraskite geriausią būdą įveikti varginančią savijautą, rašoma prevention.com.
Delikatesai
Rūkyti, marinuoti, džiovinti ir brandinti delikatesai tikrai nuostabus potyris jūsų gomuriui, tačiau verta kai ką žinoti. Įvairūs sūriai, saliamis ar rūkyta lašiša ir kiti panašūs skanėstai turi sulfitų, kurie priverčia kraujagysles išsiplėsti ir tai sukelia galvos skausmą, pastebi gydytojas Alexanderis Mauskopas. Vynas, beje, irgi ne išimtis, kadangi daugeliui (ypač moterims) sukelia alergiją.
Ką daryti? Užsirašykite tai, ką valgote ir stebėkite savo savijautą. Jeigu tam tikri maisto produktai sukelia galvos skausmą, pašalinkite juos iš valgiaraščio rinkdamiesi sveikesnes alternatyvas.
Savaitgalis
Daug dirbote, todėl norite ilgiau pamiegoti, tačiau po ilgesnio miego tiesiog plyšta galva? Daugeliui tai gerai pažįstama situacija.
Teigiama, kad tai gali būti susiję su tuo, kad vėliau pabudę vėliau geriame kavą, todėl organizmas patiria tam tikrą kofeino abstinenciją.
Ką daryti? Specialistai pataria keltis tuo pačiu metu – būtent grafiko laikymasis padeda ir kokybiškesniam miegui, garantuoja geresnę savijautą. O jeigu norisi pamiegoti ilgiau, tuomet reikėtų tai daryti ne ilgiau kaip valandą.
Jūsų artimiausi santykiai
Žmonės, kurie jus supa dažniausiai – nuo sutuoktinio iki boso ar giminaičių, turi įtakos savijautai, kurią neretai vainikuoja ir stresinės situacijos. Būtent dėl streso ir kyla galvos skausmas.
Kodėl taip nutinka? Kai esate susierzinę ir neramūs, kvėpuojate dažniau ir trumpiau, todėl jūsų smegenys gauna mažiau deguonies. Kaip pastebi specialistė Nicole Glassman, tokiu atveju kraujagyslės susitraukia, todėl pradeda kamuoti galvos skausmas. Be to, stresas gali priversti tvirtai sukąsti dantis, o tai turi įtakos įtampą keliančiam galvos skausmui.
Ką galite padaryti? Sunkiau pasakyti, nei įgyvendinti, tačiau pabandykite įkvėpti skaičiuodami iki keturių, sulaikyti kvėpavimą 5–7 sekundes ir tuomet giliai iškvėpti. Pakartokite šį pratimą keletą kartų.
Jūsų kompiuterio ekranas
Jeigu visą dieną žiūrite į ekraną, jūsų akimis tenka didžiulis krūvis ir įtampa, pastebi specialistai. Be to, ryškumas ir šviesos veikia akių tinklainę bei nervus, dėl ko kyla galvos skausmas. Reikia paminėti ir dar vieną svarbų dalyką – jūsų laikysena, kuri gali būti netaisyklinga ir varginti.
Ką daryti? Kas valandą darykite 10 minučių pertraukas, pasikalbėkite su kolegomis, paskaitykite laikraštį, galiausiai, sėdėkite tiesiai ir taisyklingai – tai teigiamai veikia nugarą, pilvo raumenis ir malšina galvos skausmus.
Kvapai
Daugelis žmonių, kurie dažnai kenčia nuo galvos skausmų, yra labai jautrūs kvapams. Specialistai pastebi, kad labiausiai galvos skausmus sukelia kvepalai, degalų ir tabako kvapas. Manote, kad nesate alergiški kvapams? Pasirodo, net 2 milijonai amerikiečių yra alergiški kvepalams ir patys to nežino.
Ką daryti? Mes negalime kontroliuoti kvapų, kurie mus supa, tačiau galime pasirinkti tai, kas mums padės sunkiu metu. Specialistas siūlo turėti su savimi levandos ir pipirmėčių eterinių aliejų, kurie padeda įveikti galvos skausmą, ramina, nuima stresą.
Jūsų šukuosena
Pasirodo, tai gali paveikti mūsų savijautą – visos griežtos šukuosenos, dėl kurių mūsų plaukai stipriai suimami, supinami ir kitaip surišami, gali turėti įtakos galvos skausmui. Pavyzdžiui, kad ir populiarioji šukuosena „arklio uodega“.
Ką daryti? Remiantis tyrimais, užtenka atlaisvinti šukuoseną, kad jau po pusvalandžio pasijaustumėte geriau. Tad patarimas paprastas – nepersistenkite su griežtomis šukuosenomis ir leiskite plaukams kartkartėmis pailsėti.
Priklausomybė nuo išmaniųjų
Sutikite, išmanieji telefonai taip užvaldė mūsų gyvenimus, kad be jų sunku įsivaizduoti savo kasdienę veiklą. Tačiau kadangi į išmaniuosius įrenginius žvelgiame palenkę galvas, tai sukelia įtampą kaklo srityje, o vėliau ji pereina į galvos skausmą. Pridėkite dar ir akių nuovargį, kai sėdite prie kompiuterio, ir gausime visą prastos savijautos puokštę.
Ką daryti? Į telefoną žvilgčiokite kuo rečiau ir stenkitės sėdėti taisyklingai, kad nepakenktumėte savo laikysenai.
Graži diena
Ryškūs saulės spinduliai ar net spindulių atspindžiai sniege gali sukelti migreną, pastebi gydytojas Kennethas Petersas. Visa tai veikia smegenų sritį, kuri siunčia skausmo signalus kūnui ir sukelia trumpalaikį galvos skausmą.
Ką daryti? Išsirinkite kokybiškus akinius nuo saulės, kurie apsaugos nuo UVA ir UVB. Be to, taip sustabdysite ir pirmalaikį senėjimą – išvengsite raukšlių aplink akis.