Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Netikėta: kodėl tarp moterų padaugėjo intymių vietelių korekcijų

Įdomūs ir kiek netikėti pokyčiai chirurgijos srityje – vis daugiau moterų gula po chirurgo peiliu, kad galėtų be diskomforto važinėti dviračiu. Tokia tendencija pastebima bent jau Didžiojoje Britanijoje.
Tylinti moteris
Moteris / Vida Press nuotr.

Mėgstančios dažnai važinėti dviračiu tikriausiai pastebėjo, kad pavažinėjus juo kelias dienas iš eilės, ima nemaloniai mausti intymią vietelę. O yra tokių moterų, kurios ir po trumpo pasivažinėjimo jaučia diskomfortą. Tai priklauso nuo to, kaip smarkiai į išorę išlindusios lytinės lūpos. Vienos moterys gali važinėti ir nieko nejausti, o kitoms pasivažinėjimas dviračiu virsta kančia – skausmu arba perštėjimu, lytinių lūpų prispaudimu. Tik ką daryti, jei važinėti norisi?

Vienos tiesiog važinėja rečiau, kitos stengiasi susikurti dviračio sėdynės paminkštinimą, o trečios kreipiasi į plastikos chirurgą, kad patrumpintų lytines lūpas. Ir tai daro ne dėl estetinių sumetimų, o dėl komforto ir aktyvesnio gyvenimo galimybės. 

Važinėti dviračiu gana populiaru, todėl ir pasidaryti tokią operaciją nori ne tik profesionalios dviratininkės, bet ir mėgėjos.

„Kiekvieną savaitę sulaukiu nuo dviejų iki devynių moterų, kurios nori lytinių lūpų korekcijos būtent dėl galimybės važinėti dviračiu, –  žurnalui „Marie Claire” (britiška versija, 2016 m. kovas) pasakojo moterų chirurgė Angelica Kavouni, –  Kai kurios mano pacientės yra profesionalios dviratininkės, tačiau dauguma jų – tiesiog į trečią ar ketvirtą dešimtį įkopusios moterys, kurios nori važiuoti dviračiu į darbą. Joms tai gali būti paskutinė, bet gyvenimą keičianti išeitis.“

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Chirurgės teigimu, tokia operacija Didžiojoje Britanijoje trunka valandą ir kainuoja 3800 svarų (apie 4800 eurų; Lietuvoje tai kainuotų maždaug iki 1000 eurų). Operacija nesudėtinga – skalpeliu pašalinamas nepageidaujamas ilgis ir viskas susiuvama plonyčiais tirpstančiais siūlais. Pjaunama taip, kad būtų išsaugotas jautrumas ir forma. Po dviejų savaičių moterys gali mėginti važinėti dviračiu, o turėti lytinių santykių – dar po keturių savaičių.

Neatrodo teisinga, jog moterys yra priverstos pritaikyti savo kūnus, o ne kad dviračių balnai būtų pritaikyti joms.

„Man nepaprastai patinka, kad galiu padėti savo pacientėms. Tačiau pritariu, kad neatrodo teisinga, jog jos yra priverstos pritaikyti savo kūnus, o ne kad dviračių balneliai būtų pritaikyti joms“, – apibendrino chirurgė A. Kavouni.

Manoma, kad maždaug 60 proc. moterų lytinės lūpos yra per didelės arba deformuotos. Pasitaiko atvejų, kad lytinės lūpos padidėja po gimdymo.

Nors anksčiau buvo manoma, kad moterys tokiai korekcijai ryžtasi tik dėl grožio ar didesnio pasitikėjimo savimi, dabar dažniau kalbama ir apie tai, kad deformacija ar asimetrija sukelia diskomfortą ir skausmą. Ne tik važiuojant dviračiu, bet ir mylintis, jodinėjant ar dėvint labai aptemptus drabužius, pavyzdžiui, siaurus džinsus.

Tokios operacijos atliekamos ne jaunesnėms nei 18-os metų moterims, nes lytinių lūpų forma bręstant gali pasikeisti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų