Apie tai kalbamės su sveikatingumo treneriu Edvinu Šapovalovu, kuris pabrėžia, kad pusė lietuvių nenueina pakankamai žingsnių per dieną, o ir ne visi žino apie vaikščiojimo naudas.
– Edvinai, kokia yra vaikščiojimo nauda ir kada ji pajuntama – kiek žingsnių reikia nueiti norint, kad užsikurtų tam tikri procesai organizme, kalbant apie geresnę sveikatą ir nuotaiką?
– Kiekvienam žmogui svarbu nepamiršti, kad vaikščiojimas yra vienas geriausių pasirinkimų geresnei nuotaikai ir sveikatai, juolab kad, šiltėjant ir ilgėjant vakarams, natūraliai norisi daugiau laiko praleisti lauke.
Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja kasdien įveikti bent 10 tūkst. žingsnių ir taip apsisaugoti nuo pasyvaus gyvenimo būdo sukeliamų lėtinių ligų. Remiantis mūsų šalies profesoriumi Albertu Skurvydu, skirtingoms amžiaus grupėms rekomenduotinas žingsnių skaičius šiek tiek skiriasi. 4–6 m. vaikams rekomenduojama nueiti 10–14 tūkst. žingsnių per dieną; 7–11 m. vaikams – 11–15 tūkst.; 12–19 m. paaugliams – 10–12 tūkst.; 20–65 m. ir vyresniems – bent 7–10 tūkst. Jei nueinama mažiau nei 5000 žingsnių per dieną, žmogus laikomas nepakankamai fiziškai aktyviu.
Kalbant apie vaikščiojimo naudas, jos įspūdingos.