Taigi vos suskaudus nugarai, neskubėkite nustatyti baisių diagnozių. Tai – nebūtinai patologija. Tačiau žinokite, kad nugaros skausmus gali sukelti ir šios priežastys.
Mėnesinės. Kone kiekviena moteris per mėnesines jaučia pilvo arba nugaros skausmus. Menstruacijų metu hormonas prostaglandinas priverčia gimdą susitraukti, dėl to kyla nemalonių pojūčių juosmens srityje. Neišsigąskite, tai nėra patologija. Bet jei po kelių dienų nepraeina, žinoma, pasikonsultuokite su savo ginekologu.
Nėštumas. Dauguma besilaukiančių moterų jaučia nugaros skausmus, ypač nėštumo pabaigoje. Mat svorio centras persikelia į priekį, papildomai apkraunamas stuburas. O kur dar papildomi kilogramai, hormonų audros ir kt.? Be abejo, tik jūsų gydytojas galės patarti, kaip palengvinti šią situaciją, nes jis geriausiai žino jūsų būklę.
Kai kurie specialistai sako, kad pakanka blogai parinktos liemenėlės, ir jus kamuos nugaros skausmai.
Itin didelė krūtinė. Ko gero, vyrai šyptels: kuo didesnė – tuo geriau. Tačiau didelė krūtinė problemų kelia ne dėl dėmesio pertekliaus. Jų šeimininkėms dažnai skauda galvą, „laužo“ kaklą, maudžia pečius. Didelis biustas spaudžia viršutinę liemens dalį, svorio centras susidaro pakankamai aukštai. Pusiausvyrai išlaikyti dubuo atsikiša atgal, suspaudžiami apatiniai nugaros raumenys. O kur dar pačios krūtinės skausmai per mėnesines!
Taip pat skaitykite: Aukščiausių technologijų triumfas: sukurti aukštakulniai, kuriuos avint neskaudės kojų
Beje, dažnai manoma, kad sportuojant galima daug savijautos problemų išspręsti. Tačiau šiuo atveju fiziniai pratimai gali net labai pakenkti, todėl kreipkitės į specialistus, jie patars, kaip sportuoti. Tiesa, kai kurie specialistai sako, kad nereikia didelės krūtinės – pakanka blogai parinktos liemenėlės, ir jus kamuos nugaros skausmai.
Aukštakulniai. Taip, taip – jie gali sukelti nugaros skausmus, nes pakeičiamas natūralus stuburo linkis, eisena ir judesių koordinacija. Didžiausias krūvis tenka pėdai, ji deformuojasi, ne vienai moteriai kyla problemų dėl vadinamojo kauliuko – didžiojo piršto iškrypimo, kartais net prireikia operacijos. O kur dar traumos, raiščių patempimai ir pan.
Taip pat skaitykite: Nuo aukštakulnių skauda kojas? Šie lengvi pratimai jus išgelbės
Aukštakulnė avalynė labiau tinka šventėms, o jei vis dėlto tenka visą dieną juos avėti, rinkitės bent 5 centimetrais žemesnę. Vakare palepinkite kojas šilta vonele, pirštų masažu ar tiesiog kelioms minutėms panardinkite pėdas į šaltą vandenį.
Osteoporozė. Jei esate dar jauna ir niekada neskauda nugaros, net per menstruacijas, ir be būrėjų galima atspėti, kas jūsų laukia ateityje. Tiesiog reikia išsiaiškinti, ar močiutė arba mama nesirgo osteoporoze. Deja, ši liga – paveldima ir daugeliu atveju prasideda dėl kalcio, magnio ir kitų mineralų trūkumo organizme.
Rizika, jog išsivystys osteoporozė, didesnė toms, kurioms nereguliarios mėnesinės ar ankstyva menopauzė (iki 40 metų). Baisiausia, kad ligos pradžioje nejuntama jokių simptomų. Todėl verta stiprinti kaulus nuo jaunystės, nerūkyti, nevartoti daug hormoninių vaistų, nepamiršti fizinių pratimų ir žiūrėti, kad organizmui netrūktų kalcio ir vitamino D.
Taip pat skaitykite: Didelė krūtinė ir plonos kojos: ką tinka dėvėti tokiai moteriai
Nepamirškite, kad kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas. Kaip ir labai skirtingos ligos ar skausmų priežastys. Žinoma, draugei galite pasiguosti, jei sunegalavote, bet recepto verčiau prašykite savo gydytojo.
Šaltinis – sveikas.lt